Strona główna 0_Slider Wielkanocne stoły pełne pyszności

Wielkanocne stoły pełne pyszności [FOTO]

0

Po raz trzynasty gmina Marcinowice zaprosiła stowarzyszenia, koła gospodyń, szkoły i twórców do wspólnej przedświątecznej prezentacji. Tradycje Stołu Wielkanocnego zgromadziły setki odwiedzających, którzy oglądali i smakowali pyszności z kilkudziesięciu stołów.

Jak co roku potrzebne były aż dwie hale sportowe Zespołu Szkół w Marcinowicach, by pomieścić wszystkich wystawców. swoje prezentacje miało 11 gmin z powiatów Świdnickiego i dzierżoniowskiego, nie zabrakło gości z Niemiec, zaprzyjaźnionych powiatów i malowniczej delegacji z Czech ze zbójnikiem Rumcajsem i jego małżonką Hanką.

Podobnie jak w roku ubiegłym wydarzenie miało dwie części: Prezentacje Stołów Wielkanocnych i Kiermasz Produktu Wielkanocnego.

Potrawy przygotowane na prezentacje zostały poddane ocenie jury, ale tradycyjnie wygrali wszyscy. A że był to trafny wybór, potwierdzili widzowie, którzy błyskawicznie skorzystali z okazji, by spróbować pysznych wypieków, pasztetów, mieś i żurków. Nie brakowało także chętnych do zakupów produktów regionalnych i rękodzieła. Całości dopełniły występy lokalnych zespołów.

/red./
Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułNajmłodsze świdnickie miss wybrane [FOTO]
Następny artykułJuniorzy Polonii-Stali dwukrotnie lepsi od Śląska Wrocław!