Strona główna 0_Slider Nieprawidłowości w świdnickiej Szkole Podstawowej nr 4?

Nieprawidłowości w świdnickiej Szkole Podstawowej nr 4?

21

Czy doszło do popełnienia przestępstwa w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy? Policja prowadzi czynności sprawdzające.

Do tut. KPP  02 lutego br. wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa  na terenie jednej z placówek oświatowych w Świdnicy. W tej sprawie obecnie prowadzone są czynności sprawdzające – informuje Magdalena Ząbek w odpowiedzi na pytania Swidnica24.pl. Jak ustaliliśmy, z całą pewnością sprawa dotyczy Szkoły Podstawowej nr 4.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła Swidnica24.pl wynika, że może chodzić o nieprawidłowości w księgowości szkoły. Dyrektorka placówki, Beata Laskowska, nie udziela w tej chwili informacji, powołując się na postępowanie prowadzone przez policję. Jak się dowiedzieliśmy z dobrze poinformowanego źródła, w szkole trwa kontrola.

/asz/
Zdjęcie Dariusz Nowaczyński

 • Obserwator

  Też korzystali z usług księgowej ze Świebodzic?

  • Asiek

   Albo moze z blackroka, tego od Zaułka?

   • sąsiad z przeciwka

    a co ma piernik do wiatraka??

 • Mareczek

  Jaka piękna katastrofa. Wicedyrektorem w tej szkole jest żona prezydenta Suwalskiego, do tego dyrektorem przez ostatnie lata był lider świdnickiej PO pan Chołko, nadzór nad szkołami ma oczywiście dyrektor Niedzielski razem z ulubieńcem pani Prezydent Słaniewskiej niejakim Szymonem Chojnowskim. O samej Słaniewskiej, sekretarzu i skarbniku nie ma co pisać bo to kolejna cegiełka do ogródka ich osiągnięć.

  • Apsik pies Szymona

   Nie przesadzajcie, mój Pan jest pracowity, bawi się ze mną całymi dniami w swoim gabinecie za pieniądze podatników. Oczywiście robi to tylko wtedy gdy wypuści z łapek telefon, z którego spamuje też i na tym forum ukrywając się pod różnymi nickami. Mnie także nauczył jak się to robi. I ja też już tu jestem. Hau hał.

   • Jan Wtorek

    Przykre ze pisze to pewnie jakaś koleżanka urzędowa która udaje milutka na co dzień ?:)

   • Stanislaw Kotelko

    No cóż? Szczekać może każdy pies….

  • Politolog z Katowic

   Szkoły podstawowe podlegają pod UM, to tam senior Suwal jest wiceprezydentem, żona wicedyrektorem? nie wiedziałem, ale podobno takie dziwne zależności i konflikty interesów były tylko za rządów Wspólnoty. Ta kosmiczna koalicja SLD, PO, ugrupowanie Forum Rozwoju, plankton różnych dzieci JOW-ów i prezydentka, z tego ciasta wychodzi tylko zakalec dla miasta nad Bystrzycą.

  • Jan Wtorek

   Dziewczynko co ma piernik do wiatraka. Wszędzie może się znaleźć ktoś nieuczciwy , w każdej placówce . Przecież dopiero co podobna sprawa miała miejsce np w swiebodzicach . Za mało tu mamy chyba jeszcze wiedzy o co chodzi dokładnie żeby wyrokować . Trudno żeby wszystkiemu winna była prezydent czy wiceprezydenci czy dyrektor. Takich spraw w kraju pewnie są tysiące i nie ma póki co remedium na krętaczy i oszustów

   • Mareczek

    Jak ktoś się bierze za rządzenie i wydawanie środków publicznych pobierając za to pensję to oczywistą oczywistością jest że ponosi za swoje czyny, współpracowników oraz decyzję odpowiedzialność. Wiec droga środo przestań bić pianę i nie pisz mi o innych miastach i tysiącach spraw bo mnie interesuję nasza Świdnica i ocena obecnie rządzących.

 • Suw

  Czy Pani Prezydent nad czymś w tym mieście ma kontrolę? Przetargi leżą, inwestycje wstrzymane, terminy pozawalane a urzędnicy przelewają publiczne środki na swoje konta.

  • Apsik pies Szymona

   Ja Apisk nad tym czuwam i mam kontrolę. Codziennie jestem w urzędzie i obserwuję te wszystkie przekręty i rzucam się do gardła każdemu, kto postępuje niewłaściwie. Za moją obecność mój pan ma płacone 12 tys. miesięcznie.

   • Suw

    Mądry piesek, szkoda że pan odstaje 😉

 • Rozlane mleko

  Czas pokazać nieprawidłowości w funkcjonowaniu Świdnicy. Czas przejrzeć na oczy i zobaczyć, że na całokształt miasta składa się nieco więcej elementów aniżeli tylko kwiatki i klomby. Składa się na nie też sposób traktowania ludzi przez Prezydent i jej dwór czy funkcjonowanie różnych instytucji. W czwórce od dawna dzieje się źle, ale przecież nie tylko w czwórce. Niech policja, NIK czy do cholery rwący się do władzy PiS przyjrzy się innym instytucjom. Czas je dobrze przefiltrować pod względem mobbingu, wydatkowania publicznych pieniędzy, kolesiostwa i układzików. Taką bibliotekę na przykład, gdzie przede wszystkim można znaleźć wielu nowych podejrzanych pracowników mimo iż nie ma w niej od lat wolnych etatów. Tu dopiero zapanowało kolesiostwo i nepotyzm. Pani Kuban wydaje się, że nadal pracuje u Pana K. – z nikim się nie liczy, pracownikami pomiata, nie ma elementarnej wiedzy o regulacjach prawnych w jakich funkcjonuje biblioteka, nie słucha nas ani nie próbuje wysłuchać, rozdaje zlecenia na prawo i lewo swoim koleżkom i koleżaneczkom z jednej redakcji i agencji wałbrzyskich – a niektórych z nich już zatrudniła i to na etacie jak słuchać dziennikarzy. Szwendają się po piętrach na Franciszkańskiej od rana, dostali lepsze pieniądze niż my, a dla nas na podwyżki nie ma, choć to my mamy specjalistyczne wykształcenie i każdego dnia realizujemy misję jakie ustawa nakłada na biblioteki. A my pracownicy mamy coraz mniej cierpliwości. Pamiętamy obietnice pani prezydent namawiającej nas do głosowania na siebie osobiście oraz poprzez swoich popleczników Oj, polepszyła nam Pani, polepszyła byt. Wiemy już co znaczy powiedzenie “szanuj szefa swego możesz mieć głupszego”, i gorszego. To rok wyborczy – podziękujemy w głosowaniu – my i nasze rodziny oraz ich znajomi.

  • Gabriel Kowalski

   Ten wpis Pani dyrektor powinna podać do prokuratury. Może to niespełniona kontrkandydatka? A po piętrach na Franciszkańskiej to ja od lat widzę snujące się, często opryskliwe dla czytelników “realizatorki misji ze specjalistycznym wykształceniem”. Im bardziej specjalistyczne, tym bardziej aroganckie. Polecam panią z wypożyczalni video. Może wreszcie ktoś niektórym paniom nie pozwala wchodzić sobie na głowę.

   • Gabriel Kowalski

    I jeszcze a propos wykształcenia – są pewnie takie osoby w UM czy w innej instytucji kultury, które ledwo co np magistra utłukly albo tłuką w jakiejś szkole „wyższej” – takim trzeba by się tez przyjrzeć, bo często bywaja najbardziej roszczeniowe i chcą zarabiać kokosy, a niestety nijak to się ma do wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Zazdroszczę natomiast wysokiego mniemania o sobie 🙂

   • Nie usuwajcie konta!

    Tam są dwie panie. Mówisz pewnie o tej ciut starszej i drobniejszej budowy. Faktycznie arogancka i po prostu niemiła. Powinna pracować w archiwum, a nie przy obsłudze klientów.

    • Kami

     Prezydentka, pewnie przez przypadek i zupełnie nieświadomie, wybierając na stanowisko dyrektora biblioteki osobę z zewnątrz, rozbiła lub raczej osłabiła jakiś „wieloletni uklad” .. biblioteka żyła własnym życiem, nikt sie nie wtrącał w jej funkcjonowanie, pani dyr. Miara była jescze od „starej” władzy..wyjechała i ..kto inny był namaszczony na stołek dyrektorski..więc teraz wylewa pomyje w wirtualu

 • ania

  Po 30 latach w końcu Szkoła doczekała się termomodernizacji i zaczyna pięknie wyglądać i służyć dzieciom. Jest świetna, młoda i wykształcona dyrektor, młodzi i wykształceni nauczyciele, więc trzeba zrobić kontrole bo jest za dobrze??? A może p. minister widzi kogoś swojego na tym stanowisku??? Przypomnę , że pierwszy dyrektor J. G., który miał wizje na tą szkołę aby wybudować hale sportową taką jak ma Szkoła na Zawiszowie ( co zostało usunięte z projektu), dobrze,że nie uległ naciskowi działaczom” Solidarności” , bo by dzieci nie miały nawet basenu. Więc jedyne zasługi jakie możemy przypisać to jest pierwszy dyrektor tej Szkoły J. G. i obecna Prezydent B.M.S., która dba o tą Szkołę.

  • Mareczek

   Rozumiem że pani dyrektor jest menadżerem z tytułem profesorskim oraz 10 letnim stażem i ma 18 lat, a szkoła czekała na modernizację od chwili otwarcia? Ania co ty bierzesz?

   • xdcam

    Szkola nr 4 za dyrektora Gorskiego sie rozwijała później podupadała .