Strona główna Polityka Świdniczanie na konwencji wyborczej .Nowoczesnej

Świdniczanie na konwencji wyborczej .Nowoczesnej

12

Świdniczanie uczestniczyli w dzisiejszej konwencji wyborczej .Nowoczesnej. Nową przewodniczącą partii została Katarzyna Lubnauer. – Oczekujemy współpracy dotychczasowego i nowego lidera – mówi Wojciech Rut, szef świdnickich struktur .Nowoczesnej. Przewodniczący koła w Świdnicy został wybrany do Rady Krajowej partii.

Zdjęcie .Nowoczesna

Delegaci, w tym reprezentacja Świdnicy Wojciech Rut, Jacek Iwancz, Radosław Żukowski, Krzysztof Ziomko, Janusz Lebiedziński ze Strzegomia oraz obserwatorzy Wojciech Pawłowski i Lech Bokszczanin, wybierali nowego przewodniczącego partii. Stosunkiem głosów 149 do 140 wygrała Katarzyna Lubnauer. Wybierani byli również członkowie Rady Krajowej, którą uzupełnił między innymi Wojciech Rut, przewodniczący Świdnickiego koła .Nowoczesnej, dołączając do wcześniej powołanego Jacka Iwancza – informuje świdnickie koło.

– Przede wszystkim zauważamy, że były to w pełni demokratyczne wybory, nie było żadnych ustaleń kto na kogo głosuje – mówi poproszony o komentarz Wojciech Rut. – Ryszard Petru jest doświadczonym politykiem, Katarzyna Lubnauer to powiew świeżości. czekamy na rozmowy liderów i mamy nadzieje, że Ryszard Petru pozostanie w strukturach partii. Zmiana jest konieczna, ale równie ważna jest współpraca.

/opr. red./

 

 • Nie usuwajcie konta!

  Pomóżcie! Czy nazwa Kropka Nowoczesna Ryszarda Petru została już zmieniona na Kropka Nowoczesna Katarzyny Lubnauer??? Pilne!!

  • Natalia

   Dobre che che che………..

 • Franek

  Ryszard Petru upadł jak Starożytny Rzym — „w szczycie swojego rozwoju”.

 • Franek

  A gdyby tak Rada Mędrców Nowoczesnej połączyła siły z Gabinetem Cieni
  Platformy, a kandydatem na premiera technicznego został Piotr Misiło?
  Wotum nieufności może być asem w rękawie opozycji. PiS pakuje walizki.

 • Franek

  Autor Sześciu Króli,Sejmu Głuchego,15% przerwy,nieuznający granicy
  pl-de,twierdzący,że obowiązuje Konstytucja 3maja,a na świecie jest130
  krajów,wysyłający chłopców do ginekologa i uznający, że zabieg ciąży
  trwa 12-20msc.Oto przyszły kierujący #RadaMędrców @Nowoczesna.Powodzenia

  • Mareczek

   Franuś już dobrze ? Wywaliłeś z siebie wszystkie złe emocje czy coś jeszcze dopiszesz? Rysiek pewnie odświeża co 5 minut i czeka na dalsza część twoich frustracji 😉

   • Franek

    Do łez się uśmiałem pisząc to. Przecież ta cała partia z kropką to istny kabaret: Petru, Misiło, myszka agresorka, Joanna ” dość dyktatury kobiet” and consortes.
    Oj, będzie mi brakować tej menażerii… 😉

 • Madzia

  Te prymitywne wywody biednego Franka pokazują tylko słabość i degeneracje internetowych frustratów, a ilość jego wpisów pod tym tekstem świadczy o dużych problemach emocjonalnych.

 • xdcam

  Mama działaczką w parafii NMP na osiedlu a syn w nowoczesnej. Cos nie wyszło.

  • Młody

   Właśnie że wyszło. Ma gość swoje zdanie i o to chodzi.

 • Robert Glowacki

  Dość kontrowersyjna konstatacja Panie R….,,powiew świeżości”.Kobitka woziła się od 20-go roku życia poczynając od UD przez UW ,KKW Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP…czego jeszcze tam nie było.Tak więc z tą świeżością to bym sie tak nie rozpędzał panie przewodniczący.

  • Suw

   Wczorajszy sondaż w całości obala Pana teorie Nowoczesna zyskała kilka punktów. Nie przesądzam czy w długiej perspektywie to się opłaci tej nowej partii ale na dziś to była chyba ostatnia szansa żeby troszkę przewietrzyć atmosferę po stronie opozycji. To co Pan pisze nie ma najmniejszego znaczenia bo 90 % społeczeństwa nawet nie zna tych skrótów 🙂 Jedno jest pewne jeszcze nigdy nie było tylu Świdniczan we władzach żadnej partii.