Strona główna Polityka Świdniczanie na konwencji wyborczej .Nowoczesnej

Świdniczanie na konwencji wyborczej .Nowoczesnej

12

Świdniczanie uczestniczyli w dzisiejszej konwencji wyborczej .Nowoczesnej. Nową przewodniczącą partii została Katarzyna Lubnauer. – Oczekujemy współpracy dotychczasowego i nowego lidera – mówi Wojciech Rut, szef świdnickich struktur .Nowoczesnej. Przewodniczący koła w Świdnicy został wybrany do Rady Krajowej partii.

Zdjęcie .Nowoczesna

Delegaci, w tym reprezentacja Świdnicy Wojciech Rut, Jacek Iwancz, Radosław Żukowski, Krzysztof Ziomko, Janusz Lebiedziński ze Strzegomia oraz obserwatorzy Wojciech Pawłowski i Lech Bokszczanin, wybierali nowego przewodniczącego partii. Stosunkiem głosów 149 do 140 wygrała Katarzyna Lubnauer. Wybierani byli również członkowie Rady Krajowej, którą uzupełnił między innymi Wojciech Rut, przewodniczący Świdnickiego koła .Nowoczesnej, dołączając do wcześniej powołanego Jacka Iwancza – informuje świdnickie koło.

– Przede wszystkim zauważamy, że były to w pełni demokratyczne wybory, nie było żadnych ustaleń kto na kogo głosuje – mówi poproszony o komentarz Wojciech Rut. – Ryszard Petru jest doświadczonym politykiem, Katarzyna Lubnauer to powiew świeżości. czekamy na rozmowy liderów i mamy nadzieje, że Ryszard Petru pozostanie w strukturach partii. Zmiana jest konieczna, ale równie ważna jest współpraca.

/opr. red./

 

Poprzedni artykułWoda i ścieki od stycznia drożeją
Następny artykułZwyciężyły już po raz dziewiąty! [FOTO]