Strona główna 0_Slider Derby dla Olimpii. Dotkliwa porażka seniorek Polonii Świdnica!

Derby dla Olimpii. Dotkliwa porażka seniorek Polonii Świdnica! [FOTO]

1

To z pewnością nie był dzień siatkarek pierwszej drużyny MKS-u Polonia Świdnica. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej wyraźnie uległy dziś na własnym parkiecie Olimpii Jawor. Przyjezdne wygrały 3:1 biorąc rewanż za porażkę poniesioną przed własną publicznością (wynik też 1:3).

Już pierwsza partia zwiastowała problemy świdnickiego MKS-u. Rywalki szybko zbudowały sobie wyraźną przewagę (12:8 i 18:10), ale biało-zielone nie zamierzały składać broni. Na zagrywce pojawiła się Wiktoria Paluszkiewicz i przewaga jaworzanek zaczęła topnieć w zatrważającym tempie. Po chwili na tablicy wyników zrobiło się już tylko 18:16 dla gości. Nasze zawodniczki poszły za ciosem i wyrównały na po 21. Końcówka należała jednak do siatkarek Olimpii, które wygrały 25:21. Druga partia miała podobny przebieg. W połowie seta na kilkupunktowym prowadzeniu znajdowały się przeciwniczki (17:12), lecz znów wyższy bieg postanowiły wrzucić świdniczanki. W ostatnim fragmencie tej części gry prowadziliśmy nawet 22:21. Walka punkt za punkt, rywalizacja na przewagi i znów niestety porażka! Tym razem skończyło się rezultatem 24:26.

Trzecia odsłona rozpoczęła się kiepsko od stanu 7:4 dla Olimpii, ale później było już lepiej. Po kilku minutach zrobiło się 9:9, a następnie z przodu było już tylko polonistki. Finalnie skończyło się na wyniku 25:16 i z dobrymi nastrojami rozpoczęliśmy czwartą partię. Niestety już początek seta zadecydował o losach rywalizacji. Przeciwniczki błyskawicznie objęły wysokie prowadzenie (11:4) i nie oddały go już do samego końca, zwyciężając 25:20, a w całym spotkaniu 3:1.

Polonistki wciąż znajdują się na pozycji liderek tabeli grupy trzeciej II ligi, ale nasza przewaga nad Sokołem Radzionków stopniała już tylko do dwóch punktów. Trzecia Olimpia Jawor traci do nas trzy „oczka”.

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Polonią Świdnica a Olimpią Jawor doszło do miłej uroczystości. Juniorki świdnickiego klubu wyróżnione zostały brązowymi medalami za trzecią pozycję w lidze dolnośląskiej i awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski.

/FOTO: Artur Ciachowski, red./