Strona główna 0_Slider Worek medali i znakomita walka… Świetny występ naszych judoków w Łagiewnikach!

Worek medali i znakomita walka… Świetny występ naszych judoków w Łagiewnikach! [FOTO]

0

Łagiewniki były w sobotę, 28 stycznia gospodarzem Mistrzostw Dolnego Śląska młodzików oraz kadetów w judo oraz I Pucharu Dolnego Śląska dla dzieci. Ze świetnej strony zaprezentowali się ponownie przedstawiciele UKS-u Judo Świdnica.

W Mistrzostwach Dolnego Śląska kadetów bezkonkurencyjne były nasze dziewczęta w swoich kategoriach wagowych i wywalczyły złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanęły finalnie Klaudia Borowiec (48 kg) oraz Urszula Janusz (63 kg). Srebrne krążki wywalczyli z kolei Grzegorz Pawłowski w kategorii do 73 kg oraz Adrian Heil (do 55 kg). W kategorii wiekowej młodzików Antoni Mizura zakończył rywalizację ze złotym medalem, wygrywając zmagania w kategorii wagowej do 38 kg, natomiast Maja Jeziorska była trzecia w kategorii młodzików do 57 kg. Wysokie piąte miejsca przypadły Hannie Luli (48 kg) i Zuzannie Jeziorskiej (52 kg), Na siódmej pozycji sklasyfikowana została Anna Kubacka (52 kg), przegrywając w repasażach. Udział w turnieju wzięła jeszcze Paulina Borowiec (57 kg) ale zakończyła tym razem zawody w walkach eliminacyjnych.

W pierwszej edycji Pucharu Dolnego Śląska nasi najmłodsi zawodnicy i zawodniczki wzięli przykład ze starszych kolegów i równie świetnie się zaprezentowali. Srebrne medale wywalczyli: Oliwier Orlański (28 kg) i Serhii Fedusiv (46 kg). Brązowy krążek powędrował na konto Leny Mizury w kategorii wagowej do 30 kg. Na miejscu piątym rywalizację zakończył Franciszek Lula (24 kg).

/MDvR, FOTO: UKS Judo Świdnica/