Strona główna Kultura Koncert kolęd chóru Tactus Sonus już jutro w Świdnicy

Koncert kolęd chóru Tactus Sonus już jutro w Świdnicy

0

Na zakończenie sezonu kolędowego wyjątkowy koncert przygotował chór katedralny Tactus Sonus pod batutą Marty Monety. W auli I Liceum Ogólnokształcącego pasjonaci wspólnego śpiewania wykonają najpiękniejsze kolędy i pastorałki, a także inne utwory świąteczne zarówno polskie, jak i zagraniczne. Występ zaplanowano we wtorek, 31 stycznia o godz. 19.00 w auli I LO w Świdnicy. Wstęp wolny.

Koncert chóru Tactus Sonus w kościele św. Józefa w Świdnicy w 2020 roku

Koncert kolęd odbędzie się z inicjatywy Świdnickiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

„Tactus Sonus” to zespół niezwykłych pasjonatów wspólnego śpiewania, prowadzony przez Martę Monetę, świdnicką dyrygentkę, pianistkę, sopranistkę i pedagog I PSM w Świdnicy. Chór działa przy świdnickiej katedrze od 2018 roku. Ma na koncie wiele nagród, z powodzeniem też koncertuje i uświetnia ważne uroczystości nie tylko w Świdnicy, ale i poza nią. W repertuarze posiada pieśni i utwory niemal na każdą okoliczność, zarówno patriotyczną jak i religijną. Tym razem jednak będzie można wysłuchać w ich wykonaniu kolędy i pastorałki, w opracowaniach klasycznych i nieco mniej konwencjonalnych.

Chórowi akompaniował będzie Jakub Moneta, absolwent I PSM w Świdnicy, a obecnie maturzysta i dyplomant w klasie organów profesora Piotra Rojka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K.Szymanowskiego we Wrocławiu. Młody świdnicki organista ma za sobą liczne koncerty, akompaniuje też wielu artystom i zespołom, a jako solista zdobywa liczne nagrody na konkursach krajowych i zagranicznych.

Koncert kolęd  zaplanowano we wtorek, 31 stycznia o godz. 19.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Wstęp wolny.

/oprac. AN/
/Materiały: I PSM w Świdnicy/

 

Poprzedni artykułChciał zarobić na inwestycjach. Oszuści oskubali go na 130 tysięcy złotych
Następny artykułWorek medali i znakomita walka… Świetny występ naszych judoków w Łagiewnikach! [FOTO]