Strona główna 0_Slider 31. Finał WOŚP z koncertami, licytacjami i pokazami. Kolejne sztaby zdradzają, jakie...

31. Finał WOŚP z koncertami, licytacjami i pokazami. Kolejne sztaby zdradzają, jakie szykują atrakcje

0

Wielkimi krokami zbliża się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundusze będą zbierane na rzecz walki z sepsą. W powiecie świdnickim do Orkiestrowego grania zachęcać będą sztaby ze Świebodzic, Żarowa, Jaworzyny Śląskiej, Jaroszowa oraz Strzegomia. Moc atrakcji zapowiadają również sztaby ze Świdnicy oraz gminy Świdnica:

Świebodzice

Wielkie odliczanie do 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa w Świebodzicach. Swoje wsparcie można już teraz przekazać dokonując wpłaty na sztabową eSkarbonkę. W niedzielę, 29 stycznia każdy chętny będzie mógł oddać krew. Zbiórka zostanie przeprowadzona w godzinach 9.00-13.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzicach (sala nr 8 na parterze).

Świebodzicki Finał oficjalnie rozpocznie się o godzinie 12.00 na placu apelowym przez Szkołą Podstawową nr 2. Do godziny 15.00 na terenie szkoły na gości czekać będą atrakcje towarzyszące: strefa gastro z ciastami, przekąskami i daniami obiadowymi, strefa plenerowa z pokazami strażackimi, wystawą samochodów i motorów, gry i zabawy, a także strefa zabaw ze specjalnie przygotowanymi atrakcjami dla dzieci, w tym m.in. malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, malowanie henną i budowa wielkiego akwarium.

O godzinie 14.30 na scenie w SP2 rozpocznie się część artystyczna z występami Młodzieżowego Domu Kultury, przedszkola Chatka Puchatka, a także pokazem sztuk walki. Od godziny 17.00 na scenie pojawią się: Maja z zespołem (covery pop/rock) oraz Jacek Świderski i Trio (poezja śpiewana). Punktem kulminacyjnym Finału będzie licytacja fantów z udziałem publiczności zgromadzonej w budynku szkoły oraz gości śledzących wydarzenie on-line, która potrwa od godziny 18.00 do 20.00. Na zakończenie, światełko do nieba o godzinie 20.00 – pokaz świateł oraz wspólna zabawa przy wejściu głównym SP2.

Żarów

Żarowski sztab WOŚP przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy, Gmina Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Uniwersytet Trzeciego Wieku, a także Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów zapraszają na wydarzenia organizowane z okazji 31. Finału.

U nas powiększa się lista voucherów i gadżetów przygotowanych na naszą coroczną licytację. W tym roku czekają na Was między innymi: dwa nietuzinkowe vouchery na stworzenie unikatowej płytki ceramicznej przez firmę Colorobbia, włoski wazon Botossi z limitowanej kolekcji przekazany przez firmę Colorobbia, vouchery do kosmetyczki Bellezza – Ewelina Bełza, fryzjera Salon Fryzjerski Bartłomiej Galek, na stylizację paznokci od kosmetolog- Marty Wądołowskiej, do masażysty od Twój Masażysta Jakub Synówka, koszulka z autografem Patryka Klimalii, koszulka oraz czapka od Adama Kownackiego, naszyjnik oraz bransoletka firmy Apart od Pani Iwony Różkiewicz, vouchery do restauracji oraz na jazdy konne Biały Las Restauracja Hotel Wierzbna, voucher na organizację urodzin w Gminnym Centrum Kultury i Sportu, piekarnik od Katarzyny Wachowiak, wypiekacz do przekąsek od Państwa Iwony i Grzegorza Pęcherskich, paczki z włoskimi smakołykami od TP Reflex sp. z o.o oraz koszulki, kalendarze, kominy, czapki i inne Orkiestrowe drobiazgi – mówią organizatorzy wydarzenia.

Program:

 • 9.00-12.00 – „Raz, Dwa, Trzy… Razem wygrajmy z sepsą!” – Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej Szkół Gminy Żarów
  (lokalizacja: Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego ul. Zamkowa),
 • 16.00 – gry planszowe (lokalizacja: patio w Szkole Podstawowej w Żarowie, ul. Piastowska),
 • 16.00-20.00 – Gminne Centrum Kultury i Sportu, ul. Piastowska 10a:
  • 16.00 Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 16.20 prezentacje dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żarowie oraz sekcji tanecznych i akrobatycznych działających przy GCKiS,
  • 17.00 Koncert zespołu „Krukowianie”
  • 18.00 Koncert zespołu „Toxide” – metal
  • 18.45 Koncert zespołu „Aorta” – rock
  • 19.30 Licytacja
  • 20.00 Światełko do nieba

Dodatkowo: dmuchańce dla najmłodszych, słodka kawiarenka z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, warsztaty z Sercem, malowane buzie, loteria fantowa, spa dla dłoni i wiele innych.

Gmina Strzegom

Jaroszów

Moc atrakcji podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szykują wolontariusze ze sztabu w Jaroszowie. Już teraz chętni mogą przystąpić do licytacji fantów wystawionych na Allegro.

W niedzielę, 29 stycznia o godzinie 14.00 wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”. Pełna pula datków przekazanych przy rejestracji zawodników do biegu, przeznaczona zostanie na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. – Dystans 5 km – pokonaj w dowolnej formie, przy użyciu własnych mięśni i z uśmiechem na twarzy. Można biec lub maszerować – poruszamy się po trasie Jaroszowskiego Marszobiegu Przełajowego. Rejestrujemy się na Bieg Wirtualny i spotykamy się w Jaroszowie, a po biegu zapraszamy na słynny JaroWOŚPowy bigos – zachęcają do udziału organizatorzy przedsięwzięcia. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Około godziny 14.00 rozpocznie się Moto-orkiestra ze Strzegomską Grupą Miłośników Motoryzacji. Z kolei w ramach Finałowych wydarzeń, które odbywać się będą w Centrum Aktywności w Jaroszowie, przewidziano m.in. występy uczniów z ZSP Jaroszów, pokaz kulinarny i degustacja z kucharzem Tomaszem Strzelczykiem, morsowanie i mobilna sauna ze Strzegomską Dwunastką, występ Klubu Seniora z Jaroszowa, pokaz strażacki, występ zespołu Rohele (grunge, rock) z Wałbrzycha, występy wokalne (Kornelia Łabędzka, Wiktoria Świątoniewska, Janek Kiepura), występ zespołu Pól Tony (rock) ze Strzegomia, a także światełko do nieba – fireshow grupy IRRBLOSS Fire Dance z Kamiennej Góry.

Strzegom

Strzegomskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w 31. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godziny 14.00 na odwiedzających salę widowiskową SCK czekać będzie wiele atrakcji, w tym między innymi:

 • prezentacje fragmentów filmu „Zdronowany Strzegom” Dominika Mielcarka,
 • pokaz zabytkowych samochodów i motocykli,
 • prezentacje dzieci ze strzegomskich przedszkoli,
 • prezentacje dzieci z Sekcji SCK,
 • prezentacje artystów – Songwriter,
 • koncert zespołu „Ekipa z miasta”,
 • pokaz fireshow grupy IrrblossFire Dance,
 • pokazy zabaw średniowiecznych i nauka łucznictwa – Bractwo Joannitów Strzegomskich.

Gmina Jaworzyna Śląska

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. także w gminie Jaworzyna Śląska. – Jeszcze przed datą 31. Finału WOŚP, możecie wesprzeć tegoroczną zbiórkę w gminie Jaworzyna Śląska poprzez wpłatę do naszej sztabowej eSkarbonki lub datek do naszych skarbon stacjonarnych – firmowych, bądź sztabowych. Znajdziecie je pod opieką naszych wolontariuszy w następujących miejscach: Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 2a/01), Zakład Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej (ul. Świdnicka 9, w Biurze Obsługi Klienta), Sklep Dorotka 2 w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 11), Gabinet Kosmetyczny „Diana” Kamila Paprota w Jaworzynie Śląskiej (ul. 1 Maja 4), Primo Car Ręczna Myjnia Samochodowa (ul. Sikorskiego 22, Świdnica) – zachęcają członkowie jaworzyńskiego sztabu Orkiestry.

Sztab WOŚP w gminie Jaworzyna Śląska, wolontariusze oraz wspierający ich wysiłki darczyńcy i sponsorzy, przygotowali wiele atrakcji w dniu finału. Oprócz kwesty na ulicach, będzie można odwiedzić wolontariuszy podczas organizowanych kiermaszów i imprez.

 • W Pastuchowie atrakcje czekać będą od 8.00 przed byłą restaurację Mimoza. Będzie się działo: wspólne pieczenie kiełbasek, coś na ciepło (hot-dogi, popcorn, pyszny bigos, grzaniec, gofry), kiermasz ciast i słodkości, kawa i herbata, szkolenie i pokaz pierwszej pomocy, przejażdżki wozem strażackim Ochotniczej Straży Pożarnej w Pastuchowie, pokaz sprzętu strzeleckiego Związku Strzeleckiego im. Orląt Lwowskich.
 • W Bolesławicach, przed remizą OSP Bolesławice, od 11.00 czekać będą: pyszne kiełbaski, zupa gulaszowa, frytki, pajda ze smalcem, oscypki, pierogi, kiermasz ciast i słodkości, spotkanie za strażakami OSP Bolesławice.
 • W Jaworzynie Śląskiej, w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a o 15.00 rozpocznie się impreza finałowa. Na gości czekać będzie:
  • strefa zabaw dla dzieci z urządzeniami rozrywkowymi Magenta organizacja imprez okolicznościowych oraz stoiskami przygotowanymi przez wolontariuszy,
  • koncerty Arthur Samuel i zespołu Aorta ze Strzegomia,
  • występy dziewcząt Zespół taneczny „Fart” Jaworzyna Śląska i roztańczonych dzieciaków z YOUR SPACE,
  • pokaz Fighter Klub Jaworzyna Śląska
  • licytacje WOŚP – wśród fantów znajdują się sztabowe gadżety WOŚP i inne dary od sponsorów,
  • kiermasz ciast i słodkości,
  • pokazy pierwszej pomocy i spotkanie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej, stoiska z różnymi konkursami i aktywnościami nie tylko dla dzieci: Jedziemy dla WOŚP pod opieką GLKS w Jaworzynie Śląskiej – sekcja kolarska, fotobudka, minigolf, VR i innymi atrakcjami.

Licytacje podczas 31. Finału WOŚP w gminie Jaworzyna Śląska

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Jaworzyna Śląska rusza z licytacjami na rzecz 31. Finału! Ty też możesz pomóc w tegorocznej zbiórce środków na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Możesz po prostu licytować dary wystawione przez Sztab WOŚP w Jaworzynie Śląskiej, a także ofiarować wartościowy przedmiot lub zaoferować wykonanie usługi.

Więcej informacji na stronie Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej.

Gmina Marcinowice

/opr. mn/

Poprzedni artykułInspiracje aranżacyjne – łazienka
Następny artykułOd polityki księcia Bolka II Małego po życie religijne w Kościele Pokoju. Nowy Rocznik Świdnicki już dostępny