Strona główna Wydarzenia Świdnica Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Świdnicy. Jakie szykują się atrakcje?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Świdnicy. Jakie szykują się atrakcje? [PROGRAM]

0

Przed nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia. W tym roku fundusze będą zbierane na rzecz walki z sepsą. Po raz trzeci świdnicki finał WOŚP odbędzie się na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury. Tam od południa licytowane będą gadżety i odbędą się występy artystyczne. Na ulicach kwestować będzie aż 190 wolontariuszy.

29 stycznia o godzinie 10.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na rondzie WOŚP, na skrzyżowaniu ul. Zamenhofa i placu Józefa Piłsudskiego. Po odsłonięcia tablicy rowerzyści oraz biegaczy będą mogli wspólnie wyruszyć na liczącą 15 kilometrów i wytyczoną wokół Świdnicy trasę w kształcie serca.

Po raz ósmy w Finał angażuje się Moto Orkiestra. Od godziny 10.00 przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego przygotowano wiele atrakcji m.in. przejażdżki samochodami, licytacje, a także bar z pierogami i ciastami.

Na licytowanie, wspólną zabawę i skosztowanie smakołyków z orkiestrowej kawiarenki można będzie wybrać się do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury od godz. 12.00 do godz. 20.00. Podziwiać będzie można występy solistów i zespołów. Na zakończenie zaśpiewa Paweł Kovalczyk. Licytowanie będzie możliwe także online za pośrednictwem strony WOŚP Świdnica i telefonicznie dzwoniąc do studia: 74 854 00 00. Dodatkowo, od 22 stycznia (od godz. 18.00) do 29 stycznia (do godz. 18.00) aukcje będą również dostępne na Allegro.

Przy Galerii Fotografii w Rynku od godz. 12.30 do zasinienia organizmów odbędzie się wodowanie świdnickich morsów. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Rozgrzewkę przed wejściem do „akwenu” poprowadzi Aneta Zumba Team. Zagrzewać do zabawy będą też Mażoretki „Prima” Świdnica. Obok stanie ze swoim namiotem Formacja Black Coyote, która zaprezentuje repliki broni i mundury różnych rodzajów wojsk.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo udało się w 2022 roku i jakie koncerty jeszcze przed nami? Fundacja Dobrej Muzyki podsumowuje działania i zapowiada nowe
Następny artykułPo skargach pasażerów prywatni przewoźnicy na trasie Świdnica-Wrocław skontrolowani