Strona główna Kultura Od polityki księcia Bolka II Małego po życie religijne w Kościele Pokoju....

Od polityki księcia Bolka II Małego po życie religijne w Kościele Pokoju. Nowy Rocznik Świdnicki już dostępny

0

Kolejną dawkę fascynującej historii Świdnicy i regionu znajdziemy w najnowszym – już 49 tomie „Rocznika Świdnickiego”. Tytuł od 50 lat wydawany jest przez Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej i można go nabyć m.in. w Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Rocznik Świdnicki 2021, fot. Muzeum Dawnego Kupiectwa

W wydawanym od 1973 roku „Roczniku Świdnickim” zamieszczane są artykuły poświęcone historii oraz aktualnym problemom miasta i regionu, zakładom pracy, szkołom, sylwetkom ciekawych ludzi. „Rocznik Świdnicki” znajduje się w zbiorach bibliotek naukowych w kraju i za granicą, jest wykorzystywany przez uczniów, studentów i pracowników naukowych przy pisaniu prac licencjackich, magisterskich, doktorskich i innych.

W najnowszym Roczniku znajdą Państwo artykuły poświęcone m.in.: historii Szkoły Podstawowej w Białej, uroczystości odsłonięcia pomnika ku czci żołnierzy saskich i austriackich poległych na polach Guhle w bitwie pod Strzegomiem – Dobromierzem, historii powstania kościoła katolickiego w Żarowie, stosunkom księcia świdnicko – jaworskiego Bolka II Małego z książętami ziębickimi w latach 1326 – 1368, ankietom opisującym życie religijne parafii Kościoła Pokoju w okresie międzywojennym, antologię tekstów świdnickiego środowiska literackiego, a także tradycyjnie kalendarium wydarzeń Świdnicy i powiatu świdnickiego – informuje Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Rocznik Świdnicki 2021 można kupić za 27 zł w sklepiku Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

/oprac. red./

Poprzedni artykuł31. Finał WOŚP z koncertami, licytacjami i pokazami. Kolejne sztaby zdradzają, jakie szykują atrakcje
Następny artykułSzkoła Podstawowa nr 4 zaprasza na dzień otwarty