Strona główna 0_Slider „To się w głowie nie mieści!”, czyli gmina Świdnica szykuje się na...

„To się w głowie nie mieści!”, czyli gmina Świdnica szykuje się na finał WOŚP [PROGRAM]

0

Po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gmina (wiejska) Świdnica postanowiła tak mocno włączyć w organizację finału. Szykują się sołectwa, szykuje się główne miejsce wydarzeń w hali sportowej w Witoszowie Dolnym. „To się w głowie nie mieści” – rozmiary zaangażowania mieszkańców komentuje urząd gminy.

W tym roku gmina Świdnica i działające na jej terenie sołectwa oraz organizacje pozarządowe włączają się w działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizując gminny sztab we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. 31. Gminny Finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia w hali sportowej w Witoszowie Dolnym, gdzie na gości wydarzenia czekać będzie moc atrakcji, wśród których między innymi: dmuchańce, warsztaty, zabawy dla dzieci, pokazy sportowe, występy muzyczne i taneczne, licytacja wyjątkowych gadżetów, laserowe „Światełko Do nieba”. Gotowy jest już program.

Finał w Witoszowie rozpocznie się o godzinie 15.00 występami dzieci, o 17.00 scenę zajmą zespoły taneczne i śpiewacze, a o 19.00 wystąpi grupa Under The Shower. Od 15.00 do 19.00 prowadzone będą licytacje licznych gadżetów, które można już oglądać na facebookowym profilu WOŚP Gmina Świdnica. Występom towarzyszyć będą stoiska z przysmakami, m.in. pierogami galicyjskimi i gulaszem z dzika oraz strefy zabaw dla dzieci i druga – dla fanów motoryzacji.

Poza hucznym Finałem, odbędą się także wydarzenia towarzyszące w wielu miejscowościach.

Sołectwo Lutomia Górna, niedziela 29 stycznia 2023

Wolontariusze będą kwestować z WOŚPowymi puszkami. Dla darczyńców przygotowane zostanę pyszne ciasta oraz „cegiełki na dobre uczynki”. Organizatorzy zapraszają także na wspólną kawę i herbatę na świetlicy wiejskiej od godz. 10:00 do 14:00.

Sołectwo Pogorzała, niedziela 29 stycznia 2023

Od godz.11:40 do 13:30 wolontariusze zapraszają do świetlicy wiejskiej, gdzie czekać będzie „Słodka Kawiarenka” z ciastami, kawą i herbatą, oraz loteria fantowa.

Sołectwo Bystrzyca Górna, Sołectwo Lubachów, Biblioteka Publiczna gminy Świdnica filia w Bystrzycy Górnej, niedziela 29 stycznia 2023
Wolontariusze zapraszają do świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej, gdzie od godz. 9:00 do 12:30 wolontariuszka będzie kwestować z WOŚPową puszką, a także „Orkiestrowa Tombola”, wspólne tworzenie kolażu, słodki poczęstunek.

Sołectwo Boleścin, niedziela 29 stycznia 2023
Wolontariusze zachęcają do udziału w Kiermaszu Ciast, który odbędzie się w Boleścinie „przy sercu” w godzinach od 10:15 do 11:15.

Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji I Rozwoju Wsi Pszenno „Aktywne Pszenno”, niedziela 29 stycznia 2023

Wolontariusze zapraszają od godziny 8:30 do kawiarenki w Świetlicy wiejskiej w Pszennie, gdzie na gości czekać będą pyszne ciasta i kawa, „pierogi Marzeny”, kolorowa szafa „Ubierz się w dobro, z nami wspierasz WOŚP”, loteria fantowa, a także „Słodkie Taxi” z myślą o tych, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do miejsca spotkania.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Witoszowie Dolnym
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy

  • 31 MINUT NA MAXA na 31.FINAŁ WOŚP, sobota 28 stycznia 2023 g. 11.00

Organizatorzy zachęcają do udziału w wyzwaniu pływackim w Witoszowie Dolnym. Uczestnicy mogą sprawdzić swoje umiejętności pływackie oraz kondycję, próbując uzyskać jak najlepszy wynik w 31 minut. Wpisowe – trafia oczywiście do WOŚPowej puszki.

Zapisy:
[email protected]
lub bezpośrednio w kasach basenu (tel. 727 408 444; 727 406 444).

Regulamin akcji: https://tiny.pl/wp7nz

  •  

    WSPINAMY SIĘ DLA WOŚP, sobota 28 stycznia 2023 g. 11.30

Organizatorzy zapraszają do udziału w akcji wspinaczkowej pn.: „Pierwsze kroki na ściance”. Wykwalifikowani instruktorzy przy asyście członków Gminnego Koła PTTK Teraz Sudety o godzinie 11:30 w Hali Sportowej w Witoszowie Dolnym przedstawią podstawy wspinaczki. Udział w szkoleniu możliwy będzie wyłącznie po zasileniu WOŚPowej puszki.

  • AQUA AEROBI DLA WOŚP, niedziela 29 stycznia 2023 I tura g. 11.00, II tura g.12.00

Do kolejnych atrakcji dorzucamy AQUA AEROBIC prowadzony przez instruktorkę Joannę Pijanowską. Oczywiście cała akcja prowadzona jest wspólnie z fundacją WOŚP i wstęp na zajęcia będzie wsparciem do puszki.

Zapisy pod nr tel.: 605547262
Do zobaczenia!
Regulamin: https://tiny.pl/wprd6

Powstał facebookowy profil dedykowany gminnemu sztabowi:
WOŚP Gmina Świdnica | Świdnica gmina | Facebook

To już 31. Finał WOŚP. „Orkiestra” zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułCzapka z pomponem czy bez? Sprawdź, jak je nosić!
Następny artykułZnaleziono telefon