Strona główna 0_Slider Bez większych kłopotów na inaugurację ligi

Bez większych kłopotów na inaugurację ligi [FOTO]

0

Bardzo dobrze w nowy sezon rozgrywkowy weszły siatkarki drugoligowego MKS-u IgnerHome Volley Świdnica. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie ograły bez straty seta ekipę Sari Żory.

W poprzednim sezonie obie ekipy spotkały się w meczach o stawkę dwukrotnie i w obu przypadkach były to szybkie spotkania. W pierwszym boju świdniczanki wygrały na wyjeździe 3:0, ale w rundzie rewanżowej górą były rywalki, które zwyciężyły bez straty seta. Przed tym pojedynkiem trzeba było podchodzić do rywalek z respektem. Pierwsza odsłona pokazała, że łatwo wcale może nie być. Biało-zielone zwyciężyły po grze na przewagi 26:24 i objęły prowadzenie 1:0 w setach. Kolejne odsłony pewnie padły już jednak łupem zawodniczek dowodzonych przez duet trenerski Mateusz Dąbrowski i Wojciech Ząbek. Miejscowe wygrały 25:15 i 25:18, a w całym meczu 3:0 w setach.