Strona główna 0_Slider Siłacze znów powalczą o Puchar Świdnickiego Dzika. Zawody już w sobotę w...

Siłacze znów powalczą o Puchar Świdnickiego Dzika. Zawody już w sobotę w Galerii Świdnickiej

0

Przed nami  czwarta edycja zawodów siłowych – Puchar Świdnickiego Dzika w wyciskaniu sztangi leżąc oraz czwarty Międzynarodowy Turniej Młodych Talentów w podnoszeniu ciężarów. Miłośnicy sportów siłowych i kibice będą mogli je śledzić już w sobotę, 1 października w Galerii Świdnickiej.

O Puchar Świdnickiego Dzika wystartują siłacze z całej Polski. Rywalizacja będzie toczyła się wśród pań i panów w siedmiu kategoriach wagowych, a także trzech kategoriach OPEN (mężczyzn, kobiet i weteran +40 lat). Dodatkowo odbędą się zawody dedykowane tylko mieszkańcom Świdnicy na Najsilniejszego Świdniczanina i Najsilniejszą Świdniczankę. Zawody mają charakter otwarty. Mogą wziąć udział zawodnicy od 14 roku życia za pisemną zgodą rodziców, zawodnicy niezrzeszeni w PZKFiTS, amatorscy uczestnicy siłowni oraz wszyscy chętni. Zapisy będą prowadzone w dniu imprezy od godziny 9.00.

Rozpoczęcie rywalizacji w wyciskaniu sztangi leżąc zaplanowane jest na godzinę 13.00. Natomiast Turniej Młodych Talentów w podnoszeniu ciężarów rozpocznie się już od 9.00.

Dodatkową atrakcją zawodów będą pokazy Pole Dance, a imprezę poprowadzi showman Maciej Więcek. Sędzią podczas zawodów będzie Andrzej Kocyła – wielokrotny mistrz w wyciskaniu.

Organizatorami wydarzenia są: MKS Polonia Świdnica – sekcja akrobatyki, Urząd Miejski w Świdnicy, Galeria Świdnicka oraz Dominika Wtorek.

Partnerzy wspierający wydarzenie oraz fundatorzy nagród: JAKO, FortisGO, CARO, Radny Rady Miejskiej w Świdnicy – Krzysztof Grudziński, Restauracja Stary Młyn, Wilkołak Złotoryja.

/komunikat – Galeria Świdnicka/

Poprzedni artykułMistrz gitary klasycznej Krzysztof Pełech zagra solowy recital [KONKURS]
Następny artykułNoc Bibliotek w Świdnicy i w powiecie. Będzie fantastycznie, kryminalnie, różnorodnie