Strona główna 0_Slider Mistrz gitary klasycznej Krzysztof Pełech zagra solowy recital

Mistrz gitary klasycznej Krzysztof Pełech zagra solowy recital [KONKURS]

0

Po świetnie przyjętej premierze płyty „Spain”, nagranej wraz z Leszkiem Możdżerem i Robertem Horną, oraz serii koncertów w duecie, Krzysztof Pełech zaprezentuje swój solowy recital gitarowy publiczności już 13 października w Sali Witrażowej we Wrocławiu. W programie usłyszymy muzykę klasyczną, hiszpańską i latynoamerykańską. Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na ten wyjątkowy koncert.

Krzysztof Pełech należy do elity gitarzystów klasycznych na świecie. Koncertował w tak prestiżowych salach jak między innymi: Filharmonia Berlińska, NOSPR w Katowicach, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, CKK Jordanki w Toruniu, Victoria Concert Hall w Singapurze, Gedung Kesenian Jakarta w Indonezji i Bolivar Concert Hall w Londynie. Zapraszają go do współpracy wybitni kompozytorzy i gitarzyści (Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Jorge Morel, Jorge Cardoso, Leszek Możdżer, L.U.C.), nagrywał wielokrotnie m.in. dla Polskiego Radia i BBC, ma na koncie 17 płyt. Regularnie uczestniczy w festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu. Brał udział w dwudziestu jeden konkursach, spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie „Gitarowy Top” ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas” Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Rocznie wykonuje ok. 40 koncertów zarówno solowych jak i z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego Gitara+/Guitar Masters, a także inicjatorem i szefem Summer Guitar Festival w Krzyżowej. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki.

KRZYSZTOF PEŁECH
Mistrzowski Recital Gitarowy
13.10.2022 | 19:00
Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław
Bilety: normalne 70 PLN, ulgowe 50 PLN dostępne na kupbilecik.pl

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1RfnEEjHx

Organizatorzy: KA-International Art Management, Fandango Polska, Sala Witrażowa

Wygraj zaproszenie na koncert we Wrocławiu!
Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na recital Krzysztofa Pełecha we Wrocławiu. By wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „Koncert” na adres [email protected] do 7 października do godz. 10.00. W wiadomości należy napisać – Dlaczego chciałbyś/chciałabyś wybrać się na recital Krzysztofa Pełecha? (wyjaśnij w kilku zdaniach). E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/oprac. red./
/komunikat, materiały – organizatora/

Poprzedni artykułUciekał przed policją. Po pościgu trafił wprost do więzienia
Następny artykułSiłacze znów powalczą o Puchar Świdnickiego Dzika. Zawody już w sobotę w Galerii Świdnickiej