Strona główna 0_Slider Noc Bibliotek w Świdnicy i w powiecie. Będzie fantastycznie, kryminalnie, różnorodnie

Noc Bibliotek w Świdnicy i w powiecie. Będzie fantastycznie, kryminalnie, różnorodnie

0

Tej jednej niezwykłej „nocy” w bibliotekach czytelnicy mogą spodziewać się wiele wyjątkowych wydarzeń. W Świdnicy poznają chociażby historię łapaczy snów, odwiedzą pokój zagadek, a także spotkają się z takimi autorkami jak – Joanną Zagner-Kołat oraz Karoliną Korwin-Piotrowską. W Świebodzicach odkryją przepis na kryminał wraz z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem. Natomiast w Marcinowicach zanurzą się m.in. w świat filmów i bajek. Moc różnorodności przygotowano w ramach 8. edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” zaplanowanej na sobotę, 1 października.

Noc Bibliotek w Świdnicy – 2017 rok

Świdnica
VIII edycja ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” odbędzie się pod hasłem „To się musi powieść”. Po raz kolejny uczestniczy w niej także Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy, która przygotowała 1 października wiele różnorodnych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W programie:

15.00 – Wspólne czytanie
16.00 – GAME ON – warsztaty z robotyki – wstęp wolny
16.00 – Spotkanie autorskie połączone z warsztatami plastycznymi z Joanną Zagner-Kołat – wstęp wolny
17.30 – Turniej gry Klask – obowiązują zapisy: 74 640 09 36 – regulamin TUTAJ
18.00 – Indiańska oPowieść – historia łapaczy snów – wstęp wolny
18.00 – Spotkanie z Karoliną Korwin Piotrowską oraz Katarzyną Kasią – wstęp wolny
19.00 – Nocny maraton planszowania – więcej informacji pod tel. 74 640 09 36

Ponadto:
Prezentacja Rękopisu dla Bolka
Poczuj powieść – ścieżka sensoryczna
Pokój zagadek
Rodzinna strefa Amazona
Maxigry
Stanowiska plastyczne
Sleeveface + fotobudka
Strefa chillout’u

Marcinowice
Atrakcje w ramach święta bibliotek i czytelników przygotowały również Marcinowice. – Czekają na Was: kiermasz książek, warsztaty dla dzieci i Plenerowe Kino Pod Chmurką. Od godz. 16:00 dzielimy się książkami przy naszej Plenerowej Biblioteczce i zapraszamy dzieci na małe warsztaty. Zachęcamy do zabrania swoich książek! O 17:00 zamykamy sezon Kina Pod Chmurką filmem „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – pierwsza tajemnica” oraz bajką „Jak wytresować smoka”. Seanse odbędą się na parkingu przy urzędzie gminy. Trzymajcie kciuki za dobrą pogodę. Ubierzcie się ciepło. Termosy z ciepłą herbatą mile widziane – zapowiada Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach.

Świebodzice
W sobotę, 1 października specjalne wydarzenia zaplanowała też Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach. Noc Bibliotek upłynie z Krzysztofem Koziołkiem, pisarzem kryminałów, dziennikarzem i wydawcą. Na rozpoczęcie warsztaty detektywistyczno-dziennikarskie dla młodzieży, na które już nie ma wolnych miejsc. Następnie odbędzie się spotkanie autorskie pod tytułem „Kryminalna zbrodnia w kuchni, czyli przepis na kryminał nieco mroczny, mocno krwisty, a czasami topograficzny”. W programie również miniwykład o kryminale skandynawskim i polskim.


Żarów
W ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej atrakcje z Harrym Potterem przygotowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów im. ks. Jana Twardowskiego. Wydarzenia rozpoczną się 30 września. Obowiązują na nie zapisy. Szczegóły na plakacie.

***

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. Inicjatywa została zapoczątkowana w 2015 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Co roku zapraszane są do niej wszystkie biblioteki – szkolne, publiczne, pedagogiczne, wyższych uczelni, parafialne, klasztorne, muzealne, wojskowe, szpitalne, więzienne, społeczne, instytutów naukowych, rozmaitych instytucji i organizacji. Od najstarszych książnic po „szafy” z książkami.

/Zebrała: AN/
/informacje – MBP Świdnica, Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach,
MBP Świebodzice, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów, Centrum Edukacji Obywatelskiej/

Poprzedni artykułSiłacze znów powalczą o Puchar Świdnickiego Dzika. Zawody już w sobotę w Galerii Świdnickiej
Następny artykułStrzegom nadal pomaga ukraińskiemu miastu partnerskiemu