Strona główna Artykuł sponsorowany Oferty pracy w Świdnicy – gdzie i jak szukać pracy?

Oferty pracy w Świdnicy – gdzie i jak szukać pracy?

0
Świdnica liczy obecnie ponad 55 tys. ludności. Znajduje się tu dobrze rozwinięty przemysł motoryzacyjny, elektrotechniczny, maszynowy oraz spożywczy. Znaczna część zakładów pracy skupiona jest w podstrefie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”. Znalezienie zatrudnienia nie stanowi większych trudności. Wystarczą chęci do nauki, pracy oraz zdobywania doświadczenia. Sprawdź, gdzie możemy znaleźć oferty pracy w Świdnicy.
 

Praca dla absolwentów szkół średnich oraz studentów w Świdnicy
Pracodawcy poszukują najczęściej pracowników młodych, wykształconych oraz z doświadczeniem. Uczniowie oraz studenci coraz częściej decydują się na podjęcie pracy w trakcie edukacji. Z jednej strony daje im to pewną niezależność, z drugiej strony zdobywają oni doświadczenie, które jest dużym atutem.

Oferty pracy dla absolwentów oraz studentów często można znaleźć w Urzędzie Pracy, do którego zgłaszają się pracodawcy poszukujący doświadczonych pracowników na stałe, ale i także osób chętnych do odbycia stażu czy też praktyk. Doświadczenie zawodowe jest niezwykle cenne. W niektórych firmach jest ono nawet stawiane ponad wykształcenie.

Swój życiorys można wzbogacić pracą dorywczą tj. roznoszenie ulotek, rozkładanie towaru czy też praca na kasie. Zdobywamy wówczas wiedzę, która może okazać się przydatna w zupełnie innym zawodzie. Ponadto bogate CV to dowód na to, że jest się człowiekiem czynu. Takich ludzi poszukują firmy.

Zarówno pracodawca, jak i osoba poszukująca zatrudnienia w Świdnicy, nie powinni ograniczać się do ogłoszeń w Urzędzie Pracy. Poszukiwania pracy oraz pracowników znacznie ułatwiają portale internetowe tj. Aplikuj.pl. Zamieszczane na nich oferty pracy dają możliwość znalezienia dobrze płatnej posady, podczas gdy staż oraz praktyka najczęściej służą jedynie zdobyciu niezbędnego doświadczenia.

Oferty pracy w Świdnicy – w jakich miejscowościach w pobliżu szukać pracy?
Ciekawe oferty pracy kierowane do mieszkańców Świdnicy pochodzą także od pracodawców spoza miasta. Dobra infrastruktura umożliwia podjęcie zatrudnienia w pobliskich miejscowościach tj.:

  • Żarów;
  • Świebodzice;
  • Strzegom;
  • Wałbrzych;
  • Dzierżoniów;
  • Jaworzyna Śląska;
  • Pieszyce;
  • Jedlina Zdrój;
  • Głuszyce.

Są one oddalone maksymalnie 20 km od Świdnicy. Zarówno dojazd autobusem czy też własnym środkiem transportu nie zajmuje sporo czasu oraz nie pochłania ogromnej sumy pieniędzy na bilety czy paliwo. 

Osoby poszukujące zatrudnienia chętnie korzystają z możliwości pracy poza miejscem zamieszkania. Oferty pracy w Świdnicy oraz poza nią (także za granicą) najłatwiej znaleźć na portalach internetowych tj. https://www.aplikuj.pl/praca/walbrzych. Filtry umożliwiają ograniczenie poszukiwań nie tylko pod względem miejscowości, ale także pod względem wykonywanego zawodu, ilością godzin pracy czy też formą zatrudnienia.

Praca w Świdnicy – podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”
Podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park” ma duży wpływ na niską stopę bezrobocia, która w chwili obecnej wynosi około 6,0%. Wysokość przeciętnego, miesięcznego wynagrodzenia to około 5000 zł brutto. Większa liczba pracowników dojeżdża do pracy do Świdnicy, niż wyjeżdża do pobliskich miejscowości.  

Dla mieszkańców Świdnicy oraz okolic atrakcyjna jest praca w podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park” w zakładach tj.:

  • Electrolux;
  • Colgate-Palmolive;
  • Klingenburg International;
  • Nifco Poland” Sp z o.o;
  • Galess Sp. z o.o.;
  • Krause” Sp. z o.o.;
  • M&J Świdnica;
  • Greenbrier.

Nie da się ukryć, że podstrefa „Invest Park”, która przyciągnęła zagranicznych inwestorów, znacznie zahamowała odpływ ludności do większych aglomeracji miejskich.

Chociaż obecna sytuacja na rynku pracy jest stosunkowo dobra dla pracownika, wysokość pensji często nie jest satysfakcjonująca. W obliczu podwyżek oraz wysokiej inflacji zbyt niskie zarobki stanowią duży problem. Dla wielu osób praca za granicą wciąż jest atrakcyjna – pomimo że w Świdnicy nie brakuje pracy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKoncert i wystawa plastyczna na finał Dni Papieskich [FOTO]
Następny artykułWojewoda rozmawiał z samorządowcami o pomocy dla Ukrainy