Strona główna Wydarzenia Świdnica Koncert i wystawa plastyczna na finał Dni Papieskich

Koncert i wystawa plastyczna na finał Dni Papieskich [FOTO]

0

Animacja muzyczna i wystawa prac, nadesłanych na konkurs ogłoszony przez Areszt Śledczy w Świdnicy, zakończyły tegoroczne Dni Papieskie w Świdnicy.

W tym roku mija 102. rocznica urodzin Karola Wojtyły, w latach 1978-2005 – papieża Jana Pawła II, a od 2012 roku patrona Świdnicy. Tegoroczne Dni Papieskie w Świdnicy zainaugurowało odsłonięcie wystawy plenerowej na placu św. Jana Pawła II „Urodziłem się w Wadowicach”. W świdnickiej katedrze zorganizowany został koncert „Modlitwa do Bogarodzicy” z utworami chóralnymi w wykonaniu chóru „Tactus sonus” pod dyrekcją Marty Monety oraz utworami organowymi w wykonaniu Jakuba Monety. Podczas rodzinno-sportowego festynu w Parku Centralnym odbył się III Bieg Papieski, natomiast w kościele pw. św. Andrzeja Boboli odprawiono modlitwę w intencji pokoju, Ojczyzny oraz mieszkańców Świdnicy.

18 maja, w rocznicę urodzin Jana Pawła II, również przewidziano szereg wydarzeń. W sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury wystąpiły dzieci z przedszkola Sióstr Prezentek oraz młodzież ze szkoły średniej w Bielawie. Po zakończeniu występów nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursów organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury, Instytut „Tertio milennio” oraz Świdnicką Kurię Biskupią. O godzinie 18.00 w katedrze oraz innych kościołach w Świdnicy zostały odprawione nabożeństwa w intencji wszystkich mieszkańców.

Po mszy św. w katedrze została otwarta wystawa, na którą składają się prace osadzonych z całej Polski, którzy wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Areszt Śledczy w Świdnicy. Można ją oglądać w jednej z bocznych kaplic.

Dni Papieskie zakończyła animacja muzyczna w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej.

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJaka marynarka do szarych spodni?
Następny artykułNiezbędne elementy CV – od danych osobowych aż po klauzulę RODO