Strona główna Wydarzenia Świdnica Wojewoda rozmawiał z samorządowcami o pomocy dla Ukrainy

Wojewoda rozmawiał z samorządowcami o pomocy dla Ukrainy

0

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski spotkał się w minioną środę z samorządowcami powiatu świdnickiego. Rozmowa dotyczyła aktualnego oraz przyszłego wsparcia dla obywateli Ukrainy, którzy w naszym powiecie otrzymali schronienie.

Poruszony został m. in. temat źródeł finansowania funduszu wsparcia, sposobu jego rozliczania, form przekazywania środków i innych możliwości pomocy uchodźcom. Na spotkaniu omawiano także bieżące potrzeby samorządów, problemy związane z możliwościami zakwaterowania i utrzymania obywateli Ukrainy oraz sposoby przekazywania pomocy bezpośrednio do Ukrainy. Zwrócono uwagę na zagadnienia związane z edukacją dzieci i młodzieży, poruszając tematykę różnic programowych w szkolnictwie polskim i ukraińskim – informuje w komunikacie Urząd Miejski w Świdnicy.

Jak podaje magistrat, wojewoda prosił włodarzy o włączenie się w aktywizację zawodową Ukraińców, aby umożliwić im jak najszybsze usamodzielnienie się w Polsce. Zwrócił uwagę na zaangażowanie się organizacji pozarządowych w proces asymilacji uchodźców poprzez spotkania z psychologami, zajęcia dla dzieci i młodzieży, kursy językowe. Chwalił samorządowców powiatu świdnickiego za podjęcie już takich działań i zobowiązał się do udzielania wszelakiej pomocy w tych kwestiach.

/opr. red./
fot. UM w Świdnicy

Poprzedni artykułOferty pracy w Świdnicy – gdzie i jak szukać pracy?
Następny artykułIle nowych zakażeń SARS-CoV-2? Raport ministerstwa zdrowia