Strona główna 0_Slider Przegrywamy w Legnicy z outsiderem ligi, seria zwycięstw przerwana…

Przegrywamy w Legnicy z outsiderem ligi, seria zwycięstw przerwana…

0

Szczypiornistom ŚKPR-u Świdnica nie udało się przedłużyć do trzech serii zwycięstw w pojedynkach o punkty. W sobotę, 2 kwietnia w meczu 18. kolejki I ligi świdniczanie po bardzo dobrej pierwszej i bardzo słabej drugiej połowie przegrali na wyjeździe z Dziewiątką Legnica 26:30 (15:11).

Dla Dziewiątki była to dopiero druga wygrana w tym sezonie, ale dorobek punktowy legniczan jest nieco mylący. Aż sześć razy przegrywali jedną, a dwa razy dwoma bramkami! – Bałem się tego meczu, nie tyle nawet pod względem sportowym, ale mentalnym – przyznał po spotkaniu w Legnicy Arkadij Makowiejew, prezes świdnickiego klubu. O tym, że w Legnicy trzeba było zachować koncentrację przez 60 minut przekonał przebieg potyczki…

Pierwsza część należała zdecydowanie do ŚKPR-u. Szare Wilki od początku przejęły inicjatywę. W bramce bardzo dobrze spisywał się Wolodymyr Shupyk, a koledzy z pola kontrolowali wydarzenia na boisku. Wynik 15:11 do przerwy dawał dobre podwaliny do wygranej. Po zmianie stron na 16:11 podwyższył Dawid Pęczar i… zaczęły się „schody”. Zupełnie niespodziewanie inicjatywę przejęli gospodarze, którzy w kilka minut doprowadzili do remisu 16:16! W 41. minucie rywale po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (18:17). Wydawało się, że ŚKPR przełamie kryzys. Po dwóch bramkach Mateusza Redko zrobiło się 21:19 na naszą korzyść. W ostatnie dziesięć minut obie ekipy wchodziły przy stanie 22:22. Na tablicy wyników pojawiały się kolejne remisy: 23:23, 24:24, 25:25. Wówczas jednak trzy kolejne ciosy zadali szczypiorniści z Legnicy i tej zaliczki nie wypuścili już z rąk.

– Nie można wygrać meczu, jeśli gra się tak, jak my w drugiej połowie. Jesteśmy źli i zawiedzeni, ale musimy walczyć dalej. Potrzebujemy szybkiego resetu i w kolejnym spotkaniu postaramy się zaprezentować lepiej – podsumował Arkadij Makowiejew. W sobotę, 9 kwietnia ŚKPR awansem zagra mecz z trzecim w stawce Grunwaldem Poznań. Kibiców zapraszamy do hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na godzinę 18.00.

Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 30:26 (11:15)

Przebieg meczu: 5 0:3, 10 2:5, 15 4:8, 20 6:10, 25 8:12, 30 11:15, 35 12:16, 40 17:17, 45 19:20, 50 21:21, 55 26:25, 60 30:26

ŚKPR: Shupyk, Mirga, Wiszniowski – Redko 7, Chmiel 7, Pęczar 5, Wojtala 3, Wołodkiewicz 2, Etel 1 , Galik 1, Ingram, Bal, Jaroszewicz

Kary: Dziewiątka 8 minut, ŚKPR 4 minuty

Karne: Dziewiątka 5/3, ŚKPR 3/2

18. kolejka: (2-3.04):

Tęcza Kościan – Bór Joynet Oborniki Śl. 35:36 (16:17)

GOKiS Kąty Wrocławskie – Olimp Grodków 28:29 (14:13)

Zew Świebodzin – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 38:27 (18:15)

Grunwald Poznań – AZS UZ Zielona Góra 30:30 (13:15), k. 2:4

UKS EUCO Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 30:26 (11:15)

Trójka Nowa Sól – Real Astromal Leszno 23:20 (13:10)

Poprzedni artykułMiłośnicy motoryzacji zakończyli turystyczny rajd na świdnickim Rynku [FOTO]
Następny artykułMonumentalne arcydzieło Wolfganga Amadeusza Mozarta zabrzmiało w katedrze [FOTO/VIDEO]