Strona główna 0_Slider Ukraińcy mieszkający w Świdnicy zbierają dary dla uchodźców

Ukraińcy mieszkający w Świdnicy zbierają dary dla uchodźców

0

Mieszkający w Świdnicy obywatele Ukrainy, przedsiębiorcy oraz pracownicy, prowadzą zbiórkę dla uchodźców i apelują do pozostałych świdniczan o przyłączenie się do pomocy. Przekazane rzeczy dostarczą na granicę polsko-ukraińską.

Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, znajomych i przyjaciół ze Świdnicy: ze względu na sytuację w Ukrainie i dużą ilość uchodźców na granicy, organizujemy zbiórkę rzeczy niezbędnych czekającym na granicy z Polską. Niezbędne i potrzebne w tej chwili rzeczy dostarczymy potrzebującym, którzy obecnie oczekują na granicy. Zapewniamy również transport z granicy z zakwaterowaniem w Świdnicy dla tych ludzi. Będą oni potrzebować tej pomocy ciągłe – informuje Oleg Marus.

Mieszkańcy proszeni są o przekazywanie: leków (przeciwbólowych, valeriana), ciepłej odzieży, obuwia, kołder, poduszek, ręczników, środków higieny osobistej dla dzieci i dorosłych, karmy dla zwierząt, naczyń jednorazowych, wody, jedzenia z długim terminem przydatności, batonów energetycznych, ładowarek, telefonów używanych i powerbanków.

Zbiórka prowadzona jest w siedzibie agencji pracy OLMAR (na parterze) lub INTRASERVIS (na piętrze) przy ulicy Kolejowej 8. Dary można przekazywać w piątek, 25 lutego do godziny 22.00, natomiast w sobotę oraz w niedzielę zbiórka prowadzona będzie od godziny 7.00 do 15.00, podobnie w przyszłym tygodniu.

/mn/

Poprzedni artykułŚwiebodzice ruszają ze zbiórką darów dla Ukrainy
Następny artykułPierwsi uchodźcy z Ukrainy jadą do Strzegomia. Miasto szykuje pomoc i bazę noclegową