Strona główna Pomoc dla Ukrainy/Допомога Україні Pierwsi uchodźcy z Ukrainy jadą do Strzegomia. Miasto szykuje pomoc i bazę...

Pierwsi uchodźcy z Ukrainy jadą do Strzegomia. Miasto szykuje pomoc i bazę noclegową

0

Kolejne samorządy z terenu powiatu świdnickiego szykują się do udzielenia pomocy uchodźcom z Ukrainy. W Strzegomiu trwa przygotowywanie bazy noclegowej dla ukraińskich rodzin, które opuściły swoją ojczyznę. Prowadzona będzie również zbiórka darów.

Wszystkich nas ogarnęło przerażenie i ogromny smutek w związku z tym, co dzieje się aktualnie na Ukrainie. Władze Strzegomia są cały czas w ścisłym kontakcie z władzami miasta Podhajce, które poinformowały m.in., że nie działają u nich wodociągi, a sytuacja socjalna pogarsza się z minuty na minutę. Gmina Strzegom w ramach pomocy naszym ukraińskim partnerom zakupi 2 agregaty prądotwórcze ze swojego budżetu i przekaże je w trybie błyskawicznym na Ukrainę – informuje strzegomski magistrat.

Strzegomski samorząd przygotowuje bazę noclegową dla ukraińskich rodzin, które opuściły swoją ojczyznę. Miejsca te będą znajdować się na ul. Armii Krajowej, w klasztorze u sióstr Elżbietanek na ul. Ks. Prałata Stanisława Siwca oraz na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Mickiewicza. I tu ogromna prośba do naszych mieszkańców. Jeżeli Państwo mają wolne miejsca i chcą przyjąć do siebie rodzinę lub rodziny z Ukrainy, prosimy o taką informację, dzwoniąc pod numer: 509 251 079 – przekazano w komunikacie.

Aktualnie do Strzegomia jedzie 10-osobowa rodzina z Kijowa, gdzie zbombardowano ich dom. W związku z tym prosimy naszych mieszkańców o zbiórkę trwałych środków żywności (makaron, cukier, kasze itp.). Artykuły te prosimy przynosić od poniedziałku 28 lutego br. do Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” na ul. Kościuszki – dodają samorządowcy. Wszelkie pytania oraz każdą formę pomocy należy zgłaszać do zastępcy burmistrza Strzegomia – Tomasza Marczaka pod numerem telefonu 601 942 742.

Dodatkowo na wszystkich niedzielnych (27 lutego) mszach świętych będą zbierane środki pieniężne do puszek Caritas na pomoc dla mieszkańców Podhajec. Dwie dodatkowe puszki będą dostępne na stałe w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” w Strzegomiu. Zostało uruchomiane też specjalne konto, na które można wpłacać środki pieniężne dla mieszkańców Ukrainy: 43 1600 1462 1026 9780 7000 0001 z dopiskiem – „UKRAINA”.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułUkraińcy mieszkający w Świdnicy zbierają dary dla uchodźców
Następny artykułHelena Semenetz honorową obywatelką Świdnicy