Strona główna 0_Slider Więcej łóżek covidowych w świdnickim szpitalu. Komplet pacjentów

Więcej łóżek covidowych w świdnickim szpitalu. Komplet pacjentów

0

Po raz drugi w tym tygodniu wojewoda dolnośląski zwiększył w świdnickim szpitalu limit łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19. – W lutym sytuacja była stabilna i utrzymywała się na poziomie 10 osób, od początku marca systematycznie rośnie – mówi Łukasz Czajkowski z „Latawca”.

Pod koniec minionego tygodnia pacjentom z potwierdzonym Covid-19 dedykowanych było 20 łóżek, w tym pięć respiratorowych. W tej chwili miejsc jest 31, w tym 5 respiratorowych oraz dodatkowo 3 dla osób z podejrzeniem zachorowania.

– Jeszcze zanim zapadła decyzja wojewody o zwiększeniu limitu, były dni, gdy chorych było więcej niż tzw. łóżek covidowych. Obecnie praktycznie wszystkie są zajęte. Dzisiaj leczonych jest 30 chorych z Covid-19. Pięć osób potrzebuje wspomagania oddechowego – mówi Łukasz Czajkowski. Trzeba jednak podkreślić, że chorzy z powiatu świdnickiego trafiają również do szpitali w Wałbrzychu, Świebodzicach, Wrocławiu czy Bolesławcu.

Zakażeń przybywa koronawirusem SARS-CoV-2 każdego dnia. W powiecie świdnickim 17 marca potwierdzono 121 przypadków, dzisiaj 106.

/asz/

Poprzedni artykułMłodzi radni witają wiosnę i zapraszają do współpracy
Następny artykułMam chusteczkę haftowaną, czyli powstała Rada ds. Równego Traktowania