Strona główna Wydarzenia Świdnica Młodzi radni witają wiosnę i zapraszają do współpracy

Młodzi radni witają wiosnę i zapraszają do współpracy

0

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie wyczekujemy jej z tęsknotą i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Młodzieżowa Rada Miasta Świdnicy postanowiła przywitać wiosnę w nietypowy sposób – przypominając mieszkańcom znane cytaty dotyczące tej pory roku.

Plakaty z wiosennymi cytatami pojawią się w najbliższą niedzielę między innymi w miejskich autobusach i na słupach ogłoszeniowych. – Weź wiosnę do domu i oderwij jeden z cytatów – namawiają młodzi radni. Jednocześnie zachęcają świdnicką młodzież, aby wstąpiła w ich szeregi.

To zaproszenie dla uczniów szkół średnich i wszystkich „młodych duchem”, którzy chcą pracować na rzecz miasta i swoich rówieśników – mówi Magdalena Okniańska, koordynatorka Młodzieżowej Rady Miasta w Świdnicy.

Jednym z pomysłów na angażowanie młodych ludzi jest powoływanie młodzieżowych rad miast, dzięki którym mogą oni zgłaszać swoje potrzeby i opinie „dorosłym” radom, ale również uczyć się postaw obywatelskich oraz zasad działania instytucji samorządowych.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBlisko 400 pacjentów onkologicznych może przyjąć szczepionkę
Następny artykułWięcej łóżek covidowych w świdnickim szpitalu. Komplet pacjentów