Strona główna 0_Slider Pieniędzy na operacje Justyny z Marcinowic wystarczy! Zbiórka jednak się nie kończy

Pieniędzy na operacje Justyny z Marcinowic wystarczy! Zbiórka jednak się nie kończy

0

100 blach ciasta, kilkaset gadżetów na licytację, mnóstwo pokazów i atrakcji. Imponujący festyn charytatywny w Marcinowicach dał imponujący efekt. W ciągu 4 godzin udało się zebrać 65 tysięcy złotych! Dzisiaj dla Justyny wielkie bieganie.

21-letnia Justyna Ciok cierpi na nowotwór mózgu. Po czterech latach operacji i leczenia w Polsce, lekarze bezradnie rozłożyli ręce. Guz wciąż odrasta. Nadzieje daje tylko klinika w niemieckim Hannoverze, ale tu operacje będą kosztowały pół miliona złotych. Wycieńczony organizm Justyny nie ma już czasu na zwłokę. Dziewczyna musi być operowana jak najszybciej. 7 lipca ruszyła zbiórka na siepomaga.pl, która jest już na finiszu. Dzisiaj o godz. 10.56 na licznik wskazywał 490 250 złotych.

Na zdjęciu Justyna Ciok

Potrzebne pół miliona jest już z cała pewnością! Wczoraj tysiące osób przyjechało do Marcinowic, by wziąć udział w festynie, błyskawicznie zorganizowanym prze przyjaciół, rodzinę i mieszkańców gminy. Przez cztery godziny z licytacji podarowanych gadżetów i usług udało się pozyskać 37 tysięcy złotych. Ceny niezmordowanie podbijał Dawid Sobczyk, wspierany przez wolontariuszy. Z loterii, sprzedaży ciast i grilla udało się pozyskać aż 23 tysiące złotych! W organizację festynu zaangażowały się setki osób.

Na tym jednak nie koniec. Dzisiaj, 12 lipca o 10.00 z inicjatywy biegaczy z Białej wystartował 40-kilometrowy bieg wokół gminy. Trasa prowadzi przez wszystkie miejscowości, a zakończy się w Gruszowie, gdzie z kolei o 15.00 wystartuje specjalna edycja “Gruszka run”:

🍐 Start, niedziela, 12 lipca, godz. 15.00 – Gruszów, boisko sportowe
🍐 Trasa 4,5 km wytyczona drogami polnymi
🍐 Wpisowe symboliczne minimum 10 zł za wrzut do puszki na starcie
🍐 Wygrywają wszyscy, biegniemy treningowo i dla ratowania życia Justyny
🍐 Na mecie dla każdego napoje, ciepła herbata, kawa, coś na słodko oczywiście
🍐 Bieg wyłącznie dla osób pełnoletnich
🍐 chęć uczestnictwa w formularzu należy wpisać:
https://forms.gle/rttTjwK61QFV3XubA

 /asz/