Strona główna 0_Slider Tłumy widzów na świątecznym spektaklu Szkoły Społecznej

Tłumy widzów na świątecznym spektaklu Szkoły Społecznej [FOTO]

0

W środowy wieczór zabrakło miejsc dla wszystkich widzów, którzy odpowiedzieli na zaproszenie świdnickiej Społecznej Szkoły Podstawowej. Publiczność szczelnie wypełniła salę teatralną Świdnickiego Ośrodka Kultury i nikt nie wyszedł zawiedziony.

Wieczornice Wigilijne na stałe wpisały się do tradycji szkoły. Są wyjątkowe, bo w występ zawsze zaangażowane są wszystkie dzieci. – Mamy 130 uczniów i dzisiaj wszystkich można było obejrzeć na scenie – mówi dyrektor Tomasz Całka. Dzieci pod opieką nauczycielki języka polskiego i przy ogromnym wsparciu rodziców przygotowały własną wersję francuskiej opowieści ludowej, która zrobiła karierę w literaturze, teatrze i filmie. „Piękna i Bestia” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Społecznej wzruszała i bawiła. Wszystkich oczarowały musicalowe pokazy taneczne, a mali aktorzy znakomicie wywiązali się ze swoich ról.

Pięknie opowiedziana historia znakomicie wpisała się w przedświąteczny nastrój, a rodzice, dziadkowie i przedstawiciele Fundacji „Naszej Szkole”, która prowadzi społeczną placówkę, mogą być dumni z podopiecznych.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł„Dziś sędziowie – jutro Ty”. Protest w obronie sędziów w Świdnicy [FOTO/VIDEO]
Następny artykułJasełka i integracyjne kolędowanie w „Słoneczku”