Strona główna Wydarzenia Świdnica Jasełka i integracyjne kolędowanie w „Słoneczku”

Jasełka i integracyjne kolędowanie w „Słoneczku”

0

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Choć aura za oknem nie przypomina świątecznej, to w przedszkolu integracyjnym „Słoneczko” święta już można było poczuć.

18 grudnia dzieci z najstarszej grupy pod kierunkiem nauczycielek: Kamili Cygan, Elżbiety Szawiel i Moniki Pieniążek przedstawiły historię Bożego Narodzenia. Oprócz świętej Rodziny wystąpiły chóry anielskie, pastuszkowie, trzej królowie, jak również Herod kuszony przez diabła. Pojawiła się też śmierć, która za złe serce zabrała Heroda do piekła (ku wielkiej radości diabła). A gdy Dziecina była już bezpieczna pokój, miłość i szczęście zapanowały na świecie. Wszyscy z wielką radością – tańcząc i grając – odśpiewali „Chwała na wysokości, a pokój na ziemi”.

Po występie przedszkolaków z IV grupy była kolejna miła niespodzianka. Na zaproszenie Violetty Wiercińskiej do przedszkola przybyli Alicja i Stanisław Ostafińscy, aby wspólnie pokolędować. Pan Stanisław, choć jest osobą niewidomą, zagrał na keyboardzie i kolędował wspólnie ze społecznością przedszkolną, dając jednocześnie wspaniały przykład, że niepełnosprawność nie musi i nie powinna być przeszkodą w robieniu tego co się kocha, w spełnianiu swoich pasji. A że pasją pana Stanisława jest muzyka, to z przyjemnością dzieli się nią z najmłodszymi. Pani Alicja i pan Stanisław Ostafińścy są przyjaciółmi „Słoneczka” i od wielu już lat współpracują z przedszkolem.

Po występach były gorące życzenia, zarówno od pani dyrektor Małgorzaty Anklewicz, jak i wspaniałych gości. Były też upominki i słodkości. Państwo Ostafińscy otrzymali wykonaną przez dzieci z grupy III świąteczną choinkę oraz upieczone przez nie pierniki. Goście pozostawili prócz życzeń kartkę Bożonarodzeniową i wiele słodyczy.

/inf. przedszkole „Słoneczko”/

Poprzedni artykułTłumy widzów na świątecznym spektaklu Szkoły Społecznej [FOTO]
Następny artykułPaczki żywnościowe powędrowały do potrzebujących