Strona główna 0_Slider Ścieżki w parku Sikorskiego do poprawki

Ścieżki w parku Sikorskiego do poprawki [FOTO]

22

Po interwencji przewodniczącego świdnickiej Rady Miejskiej wykonane zostaną poprawki na ścieżkach w zrewitalizowanym parku im. Władysława Sikorskiego. Pod wpływem opadów część alejek zaczęła erodować.

Proszę o zamontowanie tzw. „wodopustów” w parku im. Wł. Sikorskiego na spadkach, gdzie widoczna jest erozja ścieżek. Problem ten dotyczy głównie ścieżek przy wybiegu dla psów, jak również dojściu do repliki samolotu „Czerwonego Barona”. Brak „wodopustów” lub innych zabezpieczeń spowoduje dalsze niszczenie alejek parkowych – stwierdził przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dzięcielski, w złożonej interpelacji.

Prezydent Świdnicy potwierdza, że sytuacja w parku jest monitorowana. – Będziemy dążyć do usuwania nieprawidłowości w ramach udzielonej gwarancji na wykonanie alejek. Ponadto w miejscach o szczególnie dużych spadkach rozważone zostanie wykonanie zaproponowanych przez Pana „wodopustów”. Wskazane czynności zamierzamy realizować wiosną 2020 roku – wyjaśniła w odpowiedzi Beata Moskal-Słaniewska.

Z odmienionego parku im. Władysława Sikorskiego, w którym dokonano nasadzeń zieleni, zamontowano 120 nowych latarni parkowych i innych lamp, 7 kamer monitoringu miejskiego, ustawiono ponad 60 nowych ławek oraz ponad 20 śmietników, wyremontowano nawierzchnię parkowych alejek, stworzono “psi park” oraz oświetloną górkę saneczkową w miejscu dawnego amfiteatru, świdniczanie mogą cieszyć się od 14 października 2018 roku. Na rewitalizację przeznaczono 5 mln 720 tys. złotych.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł„Kalenicą” do Bielawy, „Rotkiewiczem” do Wrocławia? Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów
Następny artykuł„Kocham Cię, Polsko!”. Turniej w Zastrużu