Strona główna 0_Slider Potrzeba jeszcze więcej nakrętek! Zbieramy także dla Emilki!

Potrzeba jeszcze więcej nakrętek! Zbieramy także dla Emilki!

1

W ubiegłym tygodniu przekazaliśmy blisko 60 kilogramów nakrętek, zebranych przez czytelników Swidnca24.pl dla 13-letniej Mai Tyczyno. Prosimy o zdwojenie wysiłków! Nakrętki od dzisiaj zbieramy dla dwóch dziewczynek. Mai i Emilki Pawlak.

Emilka to 9-letnia świdniczanka, która od urodzenia zmaga się z ciężką postacią mózgowego porażenia dziecięcego, wodomózgowiem i padaczką lekooporną. – Zapewne wiele osób, które poznały Emilkę lub jej rodzinę zdaje sobie sprawę, że w chwili obecnej walka trwa o to, aby życie Emilki nie zgasło zbyt szybko, aby rodzice mogli się cieszyć jej uśmiechem, każdym znakiem wskazującym na to, że jest szczęśliwa….szczęśliwa, że jest z nami, bo jej życie to pasmo bólu i cierpienia – mówi Agnieszka Pawlak.

Rozpoczął się miesiąc wrzesień, a wraz z nim chcemy kontynuować zbiórkę nakrętek w szkołach, przedszkolach, sklepach, firmach oraz przez osoby prywatne. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży za każdym razem pokrywają koszty leczenia i rehabilitacji Emilki – tłumaczy mama dziewczynki.

Emilka rehabilitacji wymaga codziennie po to, aby były zachowane podstawowe czynności życiowe, by wspomagać jej oddech, układ krążenia, połykanie, aby nie doprowadzić do bolesnych przykurczy i bez problemu móc wykonywać czynności pielęgnacyjne. Zawsze nam powtarzano, że Emilka jest bardzo „zadbana”. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej. Póki jest z nami, będziemy robić wszystko, aby było jej po prostu dobrze – zapewnia mama Emilki. – Niedawno byliśmy na turnusie rehabilitacyjnym, w maju planujemy kolejny turnus, jak tylko dopisze zdrówko i uda nam się zebrać niezbędną kwotę ok. 6tys.zł. Mamy nadzieję, że zbiórka nakrętek pomoże nam w tym. Bardzo na to liczymy. Dziękujemy z całego serca wszystkim tym, którzy byli z nami do tej pory i mam nadzieję,że pozostaną z nami, a może ktoś jeszcze dołączy. Pamiętajcie, dobro powraca.

Do akcji dołącza Swidnica24.pl. Nakrętki dla obu dziewczynek można przynosić w każdy dzień powszedni od 9.00 do 17.00 do redakcji portalu, Rynek 33/4 w Świdnicy.

Osoby, placówki, sklepy i instytucje, które chcą wesprzeć zbiórkę nakrętek mogą  się kontaktować z mamą Emilki pod nr. tel.663242668.

Jeśli ktoś zechciałby wspomóc Emilkę darowizną finansową , można ją przekazać na subkonto Emilki w

Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01685 Warszawa
nr konta 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem Pawlak Emilia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

/opr. red./

Poprzedni artykułPoszukają pierwszych punktów w tym sezonie
Następny artykułSeniorzy odebrali klucze do miasta. Przed nimi ponad miesiąc atrakcji [FOTO/VIDEO]