Strona główna 0_Slider Seniorzy odebrali klucze do miasta. Przed nimi ponad miesiąc atrakcji

Seniorzy odebrali klucze do miasta. Przed nimi ponad miesiąc atrakcji [FOTO/VIDEO]

2

Barwna i huczna parada z obowiązkowymi kapeluszami jak co roku przeszła przez świdnicki Rynek. Podczas oficjalnej inauguracji tegorocznych Dni Seniora, świdniczanie w jesieni życia odebrali klucze do bram miasta. Senioralne święto potrwa do 24 października.

Piękne kapelusze z kokardami, kwiatami, wstążkami i innymi błyskotkami zdobiły dziś głowy seniorów. Barwna i huczna kapeluszowa parada, którą prowadziła Orkiestra Dęta Music Label, przeszła przez świdnicki Rynek. Tradycyjna “Defilada Uśmiechu” zakończyła się w gmachu teatru miejskiego, gdzie podczas uroczystej gali prezydent Świdnicy przekazała władzę w ręce seniorów.

Symboliczne klucze do bram miasta odebrał Marian Wilczyński, przewodniczący Rady Seniorów w Świdnicy. – Przyjmujemy te insygnia władzy i będziemy starali się tak rządzić, żeby niczego nie zepsuć. Wiemy bowiem, że sprawy Świdnicy idą w doskonałym kierunku, widzimy zmiany, jakie zachodzą w naszym ukochanym mieście. Dzisiejsze motto “Seniorze – pokaż się” to bardzo fajne hasło, które powinno trafić do nas wszystkich. Wykorzystajmy te pięć tygodni, które nam Senior-WIGOR i inni przygotowali. Tak wiele imprez, wycieczek, wyjazdów, że każdy może z tego skorzystać. Motto świdnickiej Rady Seniorów to “jak odciągnąć seniora od telewizora” i to jest właśnie sposób – podkreślał.

Wielkie świętowanie w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Seniora, potrwa w Świdnicy do 24 października. W programie nie zabraknie wydarzeń rekreacyjnych, kulturalnych i sportowych, dyktanda na wesoło, czy też wielkiego balu na zakończenie senioralnych imprez.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

fot. Dariusz Nowaczyński