Strona główna 0_Slider Oświadczenie Bolesława Marciniszyna

Oświadczenie Bolesława Marciniszyna

21

Zdjęcie załączone do oświadczenia.

Oświadczenie

W miejscowym biuletynie Miejskiej Biblioteki Publicznej z dnia 6-19 września br.
ukazał się aż 1,5 stronicowy artykuł poświęcony nieudanej budowie basenów przy ul Śląskiej i w dużej części mojej osobie. Niezależnie od treści w nim zawartych uważam, że wydawanie tego biuletynu za nasze podatki jest swoistym skandalem realizowanym przez prezydent Beatę Moskal- Słaniewską, jest to marnotrawstwo
publicznych pieniędzy, służy tylko bałwochwalstwu pani prezydent, jest to zwykła dęta propaganda.

W tym artykule prezes ŚPWiK błędnie informuje, że Rada Nadzorcza zajmowała się problematyką budowy tych basenów. Jest to nieprawda, a zapisy w protokołach RN są tylko zdawkowymi informacjami, że prezes J. Sochacki osobiście się tym zajmuje i że wszystko jest dobrze.

Prezes Sochacki w sposób kłamliwy opisuje modernizację I etapu basenów w 2016r. pisząc o remoncie stacji uzdatniania wody. Jest to ewidentna bzdura, prezes Sochacki nie ma pojęcia o czym pisze, gdyż był to remont filtra żwirowo koksowego zbudowanego w 1932 roku przez Niemców i wymagał pilnego remontu, co zostało wykonane po to, aby baseny otwarte przy ul. Śląskiej w ogóle mogły funkcjonować w 2016, 2017, 2018 i w tym roku. Notabene jest to przyczynek nad naturą ludzką, jak trzeba nisko upaść, aby utrzymać swoje stanowisko, jak widać prezes Sochacki zrobi wszystko, nawet łgać w żywe oczy! W załączeniu zdjęcie, jak fatalnie wyglądał nasz basen przed modernizacją w 2016r.

Niniejszym oświadczam, że na RN w dniu 21 maja br. pod naciskiem prezesa Sochackiego i nowego członka RN Henryka Rataja wybrano bardzo niekorzystną ofertę audytu rekompensaty umowy powierzenia w wysokości 10 947 zł zamiast dużo tańszej w kwocie 3444 zł. Jest to swoiste drenowanie naszych podatków i będzie objęte innym postępowaniem.

Stwierdzam, że zadanie odnowy basenów otwartych przy ul Śląskiej przygotowane przez Urząd Miasta i w części przez ŚPWiK jest wykonane w sposób fatalny, bez znajomości i wiedzy fachowej, jest to swoisty bubel do kwadratu. Wydano bardzo duże pieniądze, prawie 1 mln zł w postaci zamawianych opinii, różnych dziwnych doradców itd, które w efekcie nic nie dały, bo baseny dalej nie są wyremontowane. O tym świadczą nieudane przetargi , które nie umożliwiły faktycznej konkurencji firm wykonawczych, a jedyną beneficjentką tych nieudanych przetargów jest bliska koleżanka pani prezydent Beaty Moskal- Słaniewskiej, pani Joanna Salus, notabene dyrektor wydziału przetargów Urzędu
Miejskiego, która za nieudane przetargi przytuliła lekką rączką z publicznych pieniędzy mieszkańców Świdnicy 48 000 zł. Pytanie, za co i dlaczego płaci się tak dużo za beznadziejnie przeprowadzone przetargi?

Oświadczam ponownie, że za 22 mln zł można wykonać tę modernizację, tylko trzeba mieć pełną wiedzę techniczną i inwestycyjną, jak to zrobić!
Niestety, prezes Sochacki nie ma o tym zielonego pojęcia i przy tej wiedzy i znajomości rzeczy czarno widzę realizacje tego zadania.

Bolesław Marciniszyn
były przewodniczący Rady Nadzorczej ŚPWIK

Poprzedni artykułWalczymy o 1/8 finału Pucharu Polski [RELACJA LIVE]
Następny artykułŚKPR Świdnica rozpoczyna walkę o punkty w sezonie 2019/2020