Strona główna 0_Slider Walczymy o 1/8 finału Pucharu Polski

Walczymy o 1/8 finału Pucharu Polski [RELACJA LIVE]

0

Piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica mierzą się z Orłem Lubawka w trzeciej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Wałbrzych. Startujemy o 17.00, zapraszamy na tekstową RELACJĘ LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony!

Za moment rozpoczynamy spotkanie.

Rozpoczęliśmy spotkanie.

Dziś swoją szansę dostali zawodnicy, którzy ostatnio dostawali mniej minut w rozgrywkach ligowych w barwach pierwszej drużyny.

Skład: Wajda, Kozachenko, Barros, Florian, Ł. Kot, Szuba, Białasik, Orzechowski, Sikora, Krakowski, Myrta.

5′ – Myrta uderza z wnętrza pola karnego – dobrze interweniuje bramkarz.

9′ – przechwyt Orzechowskiego, który podholował trochę piłkę i niestety uderzył niecelnie z okolicy 20. metra!

11′ – bardzo dobre dogranie Kozachenko do Krakowskiego. Strzał Doriana z bliskiej odległości broni bramkarz z Lubawki.

16′ – znów z lewego skrzydła schodzi do środka Orzechowski, ale i tym razem ta próba strzału jest niedokładna.

18′ – Kozachenko dorzuca futbolówkę na głowę Myrty – ten strzela niecelnie.

18′ – bardzo duża przewaga świdnickiego zespołu w meczu przeciwko czwartej ekipie klasy okręgowej.

21′ – ależ blisko gola dla świdniczan. Zamieszanie w polu karnym rywali i gospodarzy ratuje poprzeczka po uderzeniu Barrosa!

23′ – znakomicie do przewrotki złożył się Sikora – niestety Kuba został zablokowany.

24′ – dośrodkowanie z rzutu rożnego – strzału głową próbował Barros, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

27′ – znów do przewrotki składał się Sikora, ale tym razem był na pozycji spalonej. Wielkie brawa jednak za tą akcję.

32′ – cały czas przebywamy na połowie Orła, brakuje wykończenia i nieco szczęścia.

37′ – Orzechowski zablokowany, Florian poprawia, ale niedokładnie.

39′ – jeden, jedyny jak na razie strzał na bramkę Wajdy – dobrze interweniuje nasz bramkarz.

40′ – kolejna składna akcja polonistów – strzelał Sikora, lecz znów dobrze broni bramkarz Orła.

42′ – Kozachenko strzałem z dystansu próbował zaskoczyć golkipera z Lubawki – piłka minęła jednak światło bramki.

koniec pierwszej połowy – remis 0:0.

Wracamy do gry – potrójna zmiana w drużynie miejscowych – na boisko wchodzą Chajewski, Baumgarten i Sowa. Murawę opuszczają Florian, Orzechowski i Sikora.

47′ – dośrodkowanie z rzutu rożnego Szuby, potworne zamieszanie w polu karnym Orła, ale znów piłka jak zaczarowana nie chce przekroczyć linii bramkowej.

50′ – przedzierał się Chajewski, do gry niestety dla nas wkroczyli defensorzy Orła.

53′ – dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłkę głową do naszej sieci pakują rywale (Głowacki). Orzeł Lubawka na prowadzeniu 1:0!!!

54′ – błyskawiczna odpowiedź naszej drużyny – Myrta strzela głową na 1:1!!!

55′ – Schabiński – żółta kartka.

56′ – bardzo mocno podkręcamy tempo – uderzenia Myrty broni bramkarz przeciwników, ale poprawka Baumgartena jest już skuteczna. Prowadzimy 2:1!!!

60′ – kolejna dobra akcja biało-zielonych – gospodarze wybijają piłkę na rzut rożny.

61′ – wrzuca Szuba – piłkę wybijają obrońcy.

65′ – boisko opuszczają Krakowski i Kozachenko, w ich miejsce Paszkowski i Emeka.

65′ – Szuba z rzutu wolnego z około 30 metrów uderza na 3:1!!!

69′ – Emeka wychodzi oko w oko z bramkarz Orła i precyzyjnym strzałem trafia na 4:1!!!

72′ – znów w polu karnym dobrze znajduje się Emeka, który skutecznie dobija wyplutą przez bramkarza futbolówkę! Prowadzimy już 5:1!!!

75′ – boisko opuszcza Szuba, w jego miejsce Makówka.

77′ – groźnie główkuje Myrta – broni bramkarz Orła.

77′ – piłka w polu karnym znów trafia do Emeki, który z łatwością objechał golkipera z Lubawki i trafił do pustej sieci – 6:1!!!

79′ – w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Chajewski, który efektownie „nawinął” jeszcze wracającego obrońcę, ale finalnie uderzył na bramkę niecelnie.

83′ – potężne uderzenie z dystansu Białasika – piłka odbija się tylko od słupka.

85′ – główkuje w polu karnym Chajewski – piłka przelatuje obok słupka.

Sędzia kończy spotkanie. Wygrywamy 6:1 i w czwartej rundzie (1/8 finału) zagramy ze zwycięzcą pary: MKS Szczawno-Zdrój – Górnik Boguszów-Gorce!