Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR Świdnica rozpoczyna walkę o punkty w sezonie 2019/2020

ŚKPR Świdnica rozpoczyna walkę o punkty w sezonie 2019/2020

0

Piąty zespół poprzedniego sezonu – Orlik Brzeg będzie pierwszym rywalem ŚKPR-u Świdnica w rozpoczynającym się w sobotę 14 września nowym sezonie II ligi. Szare Wilki wracają na ten poziom rozgrywkowy po dwóch latach.

W tym sezonie ŚKPR będzie dysponował zdecydowanie najmłodszym składem w lidze. W kadrze znalazło się 21 zawodników, a średnia wieku to zaledwie nieco ponad 20 lat. Zawyża ją trójka doświadczonych graczy: grający asystent trenera Patryk Dębowczyk (30 lat), wracający do gry po dwóch latach przerwy Michał Rzepecki (28 lat) oraz bramkarz Damian Olichwer (36 lat). Pozostali zawodnicy to jeszcze nastolatkowie (16-19 lat). Trzon tworzą mistrzowie Polski juniorów młodszych z 2017 roku.

Plan na nadchodzące rozgrywki jest prosty: okrzepnięcie w seniorskim graniu młodszych zawodników i spokojna budowa drużyny, która w kolejnych latach ma powalczyć o wyższe cele. Nie ma wątpliwości, że pierwszy rywal nie będzie należał do łatwych. Orlik bardzo dobrze zaprezentował się w poprzednim sezonie, plasując się na najlepszym od wielu lat piątym miejscu w lidze. – To mocna drużyna, zwłaszcza na własnym parkiecie. Czeka nas trudne zadanie – komentuje trener Krzysztof Terebun.

Historia pojedynków świdnicko-brzeskich jest korzystna dla ŚKPR-u. Ostatnie konfrontacje to sezon 2016/2017. Świdniczanie wygrali wówczas 29:22 w Brzegu i 31:19 w Świdnicy. Z aktualnego składu Szarych Wilków w przynajmniej jednym z tamtych spotkań zagrali: Patryk Dębowczyk, Michał Rzepecki i Adam Chmiel. Ostatnia porażka z Orlikiem przydarzyła się w sezonie 2007/2008. Początek najbliższego meczu w Brzegu w sobotę, 14 września o godzinie 18.30.

1. kolejka (14-15.09)
Orlik Brzeg – ŚKPR Świdnica
Żagiew Dzierżoniów – Wolsztyniak
Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – SPR Oleśnica
EUCO UKS Dziewiątka Legnica pauzuje
Zew Świebodzin – GOKiS Kąty Wrocławskie
Tęcza Kościan – Moto Jelcz Oława
Trójka Nowa Sól – Sparta Oborniki Wlkp.

/ŚKPR/