Strona główna 0_Slider Wyruszyli na wakacje do harcerskiej bazy w Niesulicach

Wyruszyli na wakacje do harcerskiej bazy w Niesulicach

8

 Pięć autokarów wiezie ze Świdnicy do letniej bazy świdnickich harcerzy uczestników pierwszego turnusu. Na jezioro Niesłysz kierują się także goście z innych części kraju.

-Wraz z kadrą przez pierwsze dwa tygodnie w naszej letniej bazie będzie 500 osób – zapowiada hm. Violetta Sobczak z komendy Hufca ZHP w Świdnicy. I turnus to 11 obozów: kolonia dla maluchów, obozy rekreacyjne, windsurfingowy, konny, żeglarski, obóz Szczepu Harcerskiego „Dęby”, kolonia zuchowa dwóch gromad „Hakuny Mataty” i „Pogromców Gargamela”, obóz strażacki z OSP Świebodzin, harcerze z Hufca Czechowice – Dziedzice oraz żeglarze z Trzcianki. Każdy obóz ma własna kadrę wychowawczą i program dostosowany do specyfiki obozu i wieku uczestników. Cała tą liczną ekipę obsługuje sztab ludzi: 11 pań kucharek, magazynierka, kierowca, dwóch ratowników WOPR, lekarz, pielęgniarka, instruktorka Zumby, policjant, kwatermistrz z grupą kwatermistrzowską, obsługa techniczna i konserwatorzy bazy i ścisłe dowództwo w osobach kierowniczki wypoczynku, zastępczyni ds. programowych i zastępcy ds. organizacyjnych – czytamy na fanpage’u bazy w Niesulicach.

Nad porannym wyjazdem dzieci i młodzieży ze Świdnicy czuwali policjanci i strażnicy miejscy. – Zadaniem strażników było przede wszystkim zabezpieczenie ruchu kołowego, aby jego uczestnicy bezpiecznie mogli zająć miejsca w autokarach. Policjanci natomiast sprawdzili stan techniczny autokarów oraz predyspozycje kierowców. W tym roku przewidziane zostały trzy turnusy, czyli sytuacja powtórzy się jeszcze dwukrotnie tj. 12 lipca i 9 sierpnia – opisuje straż miejska.

Baza nad malowniczym jeziorem Niesłysz istnieje już 51 lat. Co roku wykonywane są inwestycje, które poprawiają bezpieczeństwo i podnoszą komfort wypoczynku. W ubiegłym roku zostały wyremontowane sanitariaty, w tym wymieniono główny kabel zasilający obozowisko w prąd. Harcerze kupili również 20 nowych namiotów.

Podczas wakacji 2019 w bazie w sumie będzie wypoczywało 1600 osób.

/opr. asz/

Zdjęcia z archiwum Hufca ZHP w Świdnicy

Poprzedni artykuł„Bezpieczna kobieta” po raz XXI. Panie nauczyły się samoobrony
Następny artykułJeden z zakazem jazdy, drugi z narkotykami