Strona główna 112 “Bezpieczna kobieta” po raz XXI. Panie nauczyły się samoobrony

“Bezpieczna kobieta” po raz XXI. Panie nauczyły się samoobrony

0

Kolejna edycja szkoleń w ramach programu „Bezpieczna kobieta” dobiegła końca. W ramach wspólnych działań świdnickiej policji oraz koła Ligi Kobiet Polskich każda z uczestniczek zajęć otrzymała specjalny certyfikat z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy.

To już XXI edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą było przybliżenie świdniczankom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz wyuczenie zachowań obronnych przed różnymi formami przemocy. W szkoleniu wzięły udział mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Zajęcia podzielono na dwie części: teoretyczną, w której omówiono przyczyny i skutki agresywnych zachowań, aspekty prawne związane z obroną konieczną oraz zagadnienia ratownictwa medycznego, a także praktyczną, w ramach której symulowano sytuacje niebezpieczne wraz z nauką nabywania umiejętności odpowiedniej reakcji w chwili zagrożenia.

Zajęcia prowadzone były przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, a certyfikaty potwierdzające udział w programie każdej z uczestniczek wręczył Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinsp. Andrzej Dobies – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/