Strona główna 112 Jeden z zakazem jazdy, drugi z narkotykami

Jeden z zakazem jazdy, drugi z narkotykami

1

Poważne konsekwencje grożą 31-letniemu kierowcy oraz podróżującemu z nim 24-latkowi, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej przez policjantów ze Strzegomia.

Dziś tuż po północy funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Opel. Kierującym okazał się być 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mężczyzna nie okazał dokumentu uprawniającego go do kierowania pojazdami mechanicznymi. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 31-letni kierujący był trzeźwy – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

24-letni pasażer, który jechał autem z 31-latkiem również zwrócił na siebie uwagę stróżów prawa. – Na widok policjantów mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. W wyniku podjętych czynności okazało się, że posiadał przy sobie środki odurzające, kilka porcji marihuany. W efekcie 24-latek również został zatrzymany – dodaje Ząbek.

Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku, grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Z kolei w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWyruszyli na wakacje do harcerskiej bazy w Niesulicach
Następny artykułGłowa do góry! W weekend piknik lotniczy w Świebodzicach