Strona główna 0_Slider Głowa do góry! W weekend piknik lotniczy w Świebodzicach

Głowa do góry! W weekend piknik lotniczy w Świebodzicach

0

Urząd Miejski w Świebodzicach oraz świebodzickie Towarzystwo Lotnicze zapraszają w najbliższy weekend 29-30 czerwca na piknik lotniczy. Tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod hasłem „Głowa do góry”. Na gminne lądowisko będzie można dotrzeć bezpłatnymi autobusami.

Na wszystkich przybywających na Gminne Lotnisko w Świebodzicach czeka moc atrakcji, a wśród nich m.in.: przylot i ekspozycja śmigłowców Mi-8/Mi-17 oraz Robinson R22, konkurs skoków spadochronowych, wystawy wojskowego sprzętu radiolokacyjnego i pojazdów wojskowych, a także część bufetowa i strefa zabaw dla najmłodszych. W tym roku impreza została wzbogacona o część kulturalną w postaci koncertu utalentowanego Przemysława Majewskiego (sobota, godz. 17.00). Łączy on z powodzeniem szlagiery okresu międzywojennego z nowoczesnym brzmieniem. W sobotę zapraszamy również na wystawę pojazdów zabytkowych z lat 60, 70 i 80. Dodatkowo podczas imprezy przeprowadzane będą liczne konkursy z nagrodami.

Nie trzeba również martwić się o transport. Dojazd na miejsce i powrót zapewnią bezpłatne autobusy. Godziny jazdy są w miarę możliwości dopasowane do przesiadek pasażerów linii nr 1 i 2 na przystanku „Osiedle Piastowskie I – ul. Mieszka I”. Start z Wodnego Centrum Rekreacji został wybrany, aby mieszkańcy mogli skorzystać z dużego parkingu i dojechać na piknik pozostawiając swój samochód.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułJeden z zakazem jazdy, drugi z narkotykami
Następny artykułZaplątany ptak i pożar ugaszony wodą mineralną. Interwencje straży miejskiej