Rozpoczynamy bój o prym w regionie [RELACJA LIVE]

0

Piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica podejmują w derbowym boju ekipę Górnika Wałbrzych. To starcie trzeciej z drugą siłą tabeli grupy wschodniej piłkarskiej IV ligi. Zapraszamy na RELACJĘ LIVE z tego spotkania!

Do rozpoczęcia meczu około kwadrans.

Skład gospodarzy: B. Kot, Kozachenko, Białas, Salamon, Ł. Kot, Gruba Filho, Sowa, Myrta, Szczygieł, Białasik, Lima Santos.

Skład gości: Jaroszewski, Michalak, Orzech, Smoczyk, Wepa, De Paula, Chajewski, Rytko, Krzymiński, Sawicki, Tragarz.

Rozpoczynamy spotkanie.

4′ – blisko gola świdniczanie, uderzenie Białasika broni Jaroszewski, dobitka Sowy zablokowana.

8′ – cały czas w natarciu poloniści, goście nie opuszczają własnej połowy.

11′ – teraz strzałem głową Bartka Kota starają się zaskoczyć rywale, piłka mija jednak światło bramki.

13′ – mecz powoli się wyrównuje, a gra przenosi się do środka pola.

16′ – małe zamieszanie w okolicach pola karnego świdnickiej drużyny, nasi defensorzy pewnie zażegnują jednak niebezpieczeństwo.

22′ – na murawie obie drużyny walczą o pełną pulę punktów, na trybunach przyjazna atmosfera. Dzisiejszy bój to mecz przyjaźni wśród kibiców.

23′ – Kot znakomicie wygarnia piłkę Cristianowi De Paula.

25′ – groźnie strzela Białasik, pewnie piłkę łapie Jaroszewski.

29′ – uderza Rytko, lecz bardzo niedokładnie.

33′ – bardzo dobrze w naszym polu karnym znalazł się Smoczyk, lecz źle wykończył tą akcję.

35′ – Kozachenko popisuje się mierzoną, długą piłką do Alefe Limy Santosa, ten mija bramkarza i pakuje piłkę do sieci. Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica prowadzi z Górnikiem Wałbrzych 1:0!!!

37′ – szansa na drugiego gola, Jaroszewski w ostatniej chwili zmienia kierunek lotu piłki po dośrodkowaniu Ł. Kota.

38′ – blisko wyrównania goście, Wepa niepotrzebnie ściągnął piłkę Smoczykowi.

40′ – De Paula – żółta kartka.

koniec pierwszej połowy – prowadzimy 1:0!

rozpoczynamy drugą połowę – bez zmian w składach.

51′ – rzut wolny dla wałbrzyszan – dośrodkowanie Chajewskiego w nasze pole karne, ale górą świdniccy obrońcy.

52′ – Kot znakomicie wygarnia piłkę Tragarzowi, a następnie Cristianowi De Paula.

57′ – spore zamieszanie w szesnastce wałbrzyszan, niestety brakło szczęścia, by zdobyć drugiego gola w tym meczu.

60′ – Chajewski przymierzył z linii 16. metra – dobrze broni Kot.

61′ – chwilę później znów interweniuje Kot, tym razem po delikatnym strzale Michalaka.

61′ – Orzechowski zastępuje Szczygła.

65′ – ostatnie minuty należą do wałbrzyskiego Górnika, na razie jednak bez przełożenia na gole.

68′ – Chajewski próbuje strzału z dystansu – piłka wyraźnie mija światło bramki.

69′ – Rodziewicz zastępuje Cristiana De Paula.

70′ – Białasik – żółta kartka.

75′ – Tragarz w ostatniej chwili powstrzymuje groźną kontrę świdniczan. Żółta kartka dla zawodnika Górnika, wypożyczonego zresztą na ten sezon ze Świdnicy.

76′ – Lima Santos z rzutu wolnego wysoko nad poprzeczką.

77′ – Filipczak zmienia Białasika.

79′ – Lima Santos wychodzi oko w oko z Jaroszewskim, tym razem górą niestety wałbrzyski golkiper.

81′ – Bogacz wchodzi na boisko za Rytkę.

83′ – Orzechowski – żółta kartka.

86′ – Krawczyk pojawia się na boisku zastępując Sawickiego.

87′ – Lee Do Carmo zastępuje Limę Santosa, strzelca jedynego gola w tym spotkaniu!

89′ – Myrta na minimalnym spalonym. Wielka szkoda, bo nasz zawodnik wychodził sam na sam z Jaroszewskim.

90′ – sędzia dolicza aż 5 minut, trochę sporo, patrząc na przebieg tej drugiej połowy.

90+ – szansa dla Górnika, piłka przelatuje obok słupka świdnickiej bramki.