Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc. 43

Świdnica od podwórza – odc. 43 [FOTO]

0

Popularnym stało się powiedzenie, że każde podwórko na osiedlowym blokowisku wygląda tak samo. Poniższe podwórza, które co prawda należą do początku świdnickiego Zarzecza zaprzeczają tej tezie i nie są nudnymi pasami trawnika, na którym nie widać indywidualizmu. Zapraszamy na wirtualny spacer. 

W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się podwórzom przy ulicach: Jodłowej oraz Francuskiej. 

Zdjęcie Google Maps 

Ul. Jodłowa 3-11

Na podwórko prowadzi szutrowa droga, która niczym fosa otaczająca zamek odgradza zielone serce podwórka z niewielkim placem zabaw od drogi i garaży mieszkańców. Zobaczymy tam klomby, na których dzięki dobrej pogodzie nadal jest mnóstwo kwiatów. 

Ul. Jodłowa 15-19 

Podwórko to przekształcone zostało w biegnącą równoległe do ściany budynku drogę z kilkoma miejscami parkingowymi oraz niewielki zielony teren, który  zajmują drzewa. Oprócz tego znajdziemy tam także piaskownicę, do której chętnie zaglądają najmłodsi mieszkańcy. Świadczyć może o tym masa znajdujących się w piasku zabawek. Resztę podwórza zajmują tereny działkowe oraz słupy na pranie. 

Ul. Francuska 3-11 

Duże podwórze, które oprócz parkingu dla mieszkańców doskonale spełnia również funkcje rekreacyjne. Za jednym z bloków znajdziemy ławki, ogromny trawnik z kilkoma drzewami, które w lecie chronią biegające tam dzieci od słońca. Jest tu nawet niewielkie boisko wykorzystywane przez trochę starsze dzieciaki do gry w „jedno podanie” czy „piłkarskiego króla”. 

Ul. Francuska 4-12

Najmłodsi mogą pobawić się w piaskownicy, starsi mieszkańcy odpocząć na jednej z ławek czy też rozwiesić pranie. Widok na razie psują prace przy montażu rur ciepłowniczych, ale dzięki zmianie ogrzewania lokatorzy będą mogli oddychać czystszym powietrzem.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]

Poprzedni artykułPiłkarze Polonii-Stali walczą z Piastem Żerniki Wrocław [RELACJA LIVE]
Następny artykułSprawdzą, czy kości jest więcej