Strona główna 0_Slider Wspólny Powiat. Stara nazwa, (prawie) nowa ekipa

Wspólny Powiat. Stara nazwa, (prawie) nowa ekipa [FOTO]

35

Wspierany przez nowych zwolenników wicestarosta Zygmunt Worsa z autorskim komitetem wyborczym po raz kolejny będzie walczył o współrządzenie powiatem świdnickim. Jako sztandarowy projekt niesie w wyborach 2018 halę sportową, którą chce zmieścić przy ulicy Równej w Świdnicy.

Były prezydent i wojewoda wałbrzyski, radny powiatowy z ramienia PO Bolesław Marciniszyn, była radna sejmiku dolnośląskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Gaszyńska, była kandydatka na posła z list PO Alicja Synowska, dwóch byłych burmistrzów – Leszek Gucwa ze Świebodzic i Marek Zywer z Żarowa – to tylko kilka z 25 nowych osób, które startują do Rady Powiatu z Zygmuntem Worsą. W sumie na liście zaprezentowanej dzisiaj w jednym ze świdnickich hoteli jest 37 osób. Swoich kandydatów Wspólny Powiat ma w Świdnicy (12), Żarowie (7), Strzegomiu (6), Gminie Świdnica (5) oraz w Świebodzicach i Dobromierzu (7).

Jak zapowiedział lider komitetu, Wspólny Powiat liczy na przynajmniej 7 mandatów w Radzie, by mieć wpływ na stworzenie zarządu. Zygmunt Worsa deklaruje swoja gotowość stworzenia koalicji prawie z każdym, przede wszystkim ze środowiskiem obecnego starosty Piotra Fedorowicza, ale też z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, choć zapewnia, że jego obecność podczas konwencji wyborczej KWW Beaty Moskal-Słaniewskiej (prezydentki Świdnicy, z listy której startuje cały świdnicki SLD) nie była wyrazem poparcia dla Sojuszu. Przypomnijmy, w mijającej kadencji SLD współpracowało z Worsą. Obecny wicestarosta pozostaje w konflikcie z dawnymi partnerami ze Wspólnoty Samorządowej.

Sztandarowym zadaniem dla Wspólnego Powiatu na lata 2018-2023 jest budowa powiatowej hali sportowej, którą wicestarosta chce umieścić obok II LO przy ulicy Równej. Przekonuje, że to najlepsze miejsce z wystarczającym zapleczem parkingowym. Inwestycja miałaby kosztować 12-14 milionów złotych. – Środki będą pochodzić z budżetu i z dofinansowania unijnego i ministerialnego – mówi lider komitetu. Zapewnia, że przy zadłużeniu sięgającym 37%, powiat będzie stać na taką inwestycję. Pytany o remonty dróg, odpowiada: Tylko współpraca z samorządami, nie ma innego pomysłu, chyba że rząd wymyśli taki program, jak popularne “schetynówki”, to będzie możliwość realizacji – mówi Worsa.

Agnieszka Szymkiewicz
szymkiewicz@swidnica24.pl

Zdjęcia Artur Ciachowski

 

 

 

 • Lump

  Co zalosc masakra, zlepek odpadów z innych partii. wladyslaw boleslaw wierny towarzysz i jego wierne laski Magdalena i Alicja, czy też odpad z PISiorow, jednym słowem zgnite śliwki w spalonym kompocie.

  • Rafał

   Pikniej bym tego nie napisał.

 • Jan

  Skrajne skrzydło BMS, troszkę błaznów, deczko pieniaczy i całe stado koryto plus.

 • Anty-Cebula

  Większa żałość jest taka że komentujący “swidnica24” komentują tylko tematy polityczne. Takie zwykłe z życia to nie da rady. Polityka już wiem że będzie minimum 10 komentarzy. A jakby porozmawiać na inne luźniejsze to cały czas 0 albo 2 maksymalne komentarze. Widać tamte są nudne bo nie ma się do czego przywalić ani kogo obrazić

  • Grzesiek

   Zgadza się 🙂

 • Alonzo

  PROSZĘ NA NICH NIE GŁOSOWAĆ!!! Stan dróg powiatowych jest tragiczny. Dla przykładu sąsiedni Powiat Wałbrzyski remontuje swoje drogi na potęgę, A u nas bieda, np. droga z Dziećmorowic do Lubachowa – dziura na dziurze, droga w totalnej rozsypce. Tak samo np. droga przez Bojanice i Lutomię do Pieszyc. Istny ser, a przy tabliczce “Powiat Dzierżoniowski” nagle droga staje się płaska jak stół. Droga przez Bolesławice, Nowice, Piotrowice do Jawrzoyny czy Żarowa – tak samo. Remontów praktycznie brak (poza tym z Burkatowa do Zagórza), opóźnienia są kolosalne.

  Wydaje mi się, że mieszkańcy przykładają małą wagę do tego na kogo głusują w wyborach do władz powiatu, ale tej ekipie już czas stanowczo podziękować!

  • Lump

   Oj Alonzo, ale za to seminarium nowe nieruchomości dostanie za friko, nie drogi są najważniejsze

   • YES

    chyba że do Torunia…

  • Perun

   Potwierdzam: jechałem rowerem w sobotę przez Lutomię w stronę Mościska i stan nawierzchni po stronie powiatu świdnickiego kwalifikuje drogę do użytku offroadowego, a w powiecie dzierżoniowskim równa jak stół.

   • Alonzo

    A takich drog mozna by wmieniac i wymieniac. Ogolnie wadze powiatu w kwestii drog robia w moim odczuciu mniej niz minimum. Z reszta w artykula pan Worsa powiedzial ze liczy na wspolprace z samorzadami w kwestii drog albo na budzet centralny. Czysta kpina, to po co gloswac na te partie skoro wprost mowia, ze sami nic nie zrobią?

    DRODZY MIESZANCY, ZWRACAJCIE WIĘKSZA UWAGE NA KOGO GLOSUJECIE W WYBORACH DO POWIATU!

 • Bolesław Marciniszyn

  Nie dyskutujemy z anonimową hołotą jak niżej !!!!!!

  • YES

   wyklęta powstań hołoto ziemi….

  • Nie usuwajcie konta!

   Skoro Jaśnie Pan ludzi hołotą nazywa, to gratuluję przegranej w wyborach.

  • Alonzo

   Gratuluje poczucia humoru 🙂 to Panie Boleslawie, takie merytoryczne pytanie o stan drog powiatowych. Dlaczego przez ostatnie lata wykonanych zostalo tak malo remontow nawierzchni drog powiatowych w porownaniu do sasiednich powiatow, zwlaszcza Walbrzyskiego czy Dzierzoniowskiego? Np na drodze do Witoszowa z Burkatowa są tak ogromne dziury od wielu miesiecy ze kolo mozna urwac a blizej Witoszowa tak glebokie faldy na asfalcie ze mozna wyleciec prosto do rowu.

   Nie mowiac o innych drogach w tragicznym stanie. Dlaczego wladze powiatu chca budowac kolejna hale sportowa, gdy jest duza na zawiszowie, i wiele innych mniejszych, gdy np potrzeby drogowe sa tak duze?

   Chyba ze te drogi wg Pan sluza tylko holocie ktora powinna sie cieszyc ze nie jezdzi polną droga…

   • Bolesław Marciniszyn

    Sorry !
    Nie dyskutuję z anonimami , bo to obciach !!!! Mogę dokładnie opisać stan dróg , nie tylko w powiecie ale zapraszam na Facebooka !! żebym wiedział , z kim dyskutuję !!!!!

    • Perun

     Szanowny! Obciach to kraść i z d*py spaść! Tak mawiali moi starzykowie i tego się trzymam. Cała reszta jest jak najbardziej ludzka.

     • Alonzo

      Ha ha no dokladnie! Po prostu nie ma o czym dyskutowac, drogi powiatowe są w tragicznym stanie i kazdy to wiec kto rusza sie po okolicach Swidnicy.

      Nie rozumiem tej niecheci do pisania na forum. Na facebooku tez mozna miec zmyslone dane i nic to nie zmienia. Nie dyskutuje sie gdy nie ma sie czego powiedzec 😉

      Wiem jedno, ze do glosowania na obecna ekipe w powecie bede zniechecal wszystkich znajomych i rodzine.

 • Bolesław Marciniszyn

  Jeszcze raz , nie dyskutujemy z anonimami, czyli tchórzliwą bandą donosicieli !!!

  • weed4life

   Widzę, że skutecznie prowadzi Pan “antykampanię” wyborczą w mediach internetowych – wyrazy uznania.

 • kibol

  Współmieszkańcy powiatu świdnickiego.
  Mam nadzieję, że przy kartce do głosowania dobrze się zastanowicie które ryje należy odciąć wreszcie od koryta….

 • kibol

  Tak się zastanawiam, czy wolę być “hołotą” piszącą pod nickiem, czy piszącą pod swoim nazwiskiem…

 • Wynalazca Diodak

  Co z tego, że Bolek przegra skoro i tak może znowu będzie obecny w jakiejś radzie nadzorczej. Ostatnie wybory przerżnął totalnie, a Beata MS wzięła go rady ŚPWIK za zasługi w atakach na Murdzka i Wspólnote. Grzmiał jak Katon o nepotyzmie Wspólnoty, sam wszedł w ich buty, z nimi się nie dogadał, dogadał się z SLD były działacz Solidarności, dodajmy.

 • Krzysztof Czarnecki

  Pomysł na zdjęcie ukradziony od Wspólnoty z poprzednich wyborów.

 • Bolesław Marciniszyn

  Anonimom o odwadze tchórzy mówimy stanowczo nie!!!!!!!

  • JAcenty

   Skrytym parówkożercom również

 • kibol

  Do redakcji portalu Swidnica 24
  Jestem zaniepokojony brakiem Państwa reakcji na wypowiedzi jednego z użytkowników obrażające ogół waszych czytelników ( hołota, tchórze, donosiciele itp. ).
  Rozwiązania są dwa:
  1. Zablokowanie możliwości umieszczania komentarzy pod nickiem dla ogółu użytkowników ( używanie nicków w zasadzie jest normą na całym świecie , a odrzucenie tej normy postulowane jest przez jednego komentatora ) lub
  2. Zablokowanie możliwości umieszczania komentarzy przez tego osobnika
  Mam nadzieję że każde z tych rozwiązań będzie korzystne dla podniesienia kultury dyskusji na Waszym portalu.
  Z szacunkiem dla komentatorów i redakcji.

  • Swidniczanin

   Jeśli ktoś poczuł się obrażony, może założyć sprawę w sądzie. To, że tutaj są nicki nie oznacza, że jesteśmy anonimowi i do każdego można dotrzeć.

   • kibol

    Czy jesteś przedstawicielem redakcji Swidnica24 i Twoja opinia jest wiążąca? Jeżeli tak i takie jest stanowisko redakcji, wówczas nie pozostaje mi nic innego jak zrezygnować z czytania tego portalu i umieszczania jakichkolwiek komentarzy. Szkoda…

    • Swidniczanin

     Niestety lub stety nie jestem nikim z redakcji więc nie do mnie te pytania. Ale tak się właśnie robi, jeśli ktoś kogoś obraził w sieci i jest na to paragraf. Niedawno był tu atak trolla i też nie było reakcji, były wyzwiska. Wystarczyło porobić zrzuty z ekranu i powiadomić kogo trzeba, ale szkoda mojego cennego czasu na ciąganie się po sądach z kimś, kto z powodu kompleksów zakłada kilka kont i sobie lajkuje. Do czytania zaś nikt nikogo nie zmusza.

     • kibol

      Z reguły każdy portal posiada coś w rodzaju regulaminu i tam są określone zasady zachowania się na forum. Jeżeli ktoś nie spełnia podstawowych zasad zachowania się – usuwa się jego konto i uniemożliwia umieszczania postów. Nie jest do tego potrzebny sąd i prokuratura. Po prostu społeczność sama eliminuje osobników o niskiej kulturze osobistej. I o to wnioskowałem do redakcji tego portalu. Pozdrawiam…

  • Bolesław Marciniszyn

   To co pisze ten ” osobnik ” to czysty kretynizm , spróbujcie dociec , kto się kryje pod tchórzliwymi nickami , to droga prze mękę i na dobitkę okazuje się ,że nie pisał ten , który ma przypisany adres IP . Norma na świecie to pisanie pod własnym nazwiskiem a dla donosicieli i tchórzy pozostają nicki .

   • Swidniczanin

    A jeżeli ja sobie wpiszę, że jestem papieżem Franciszkiem, czy może Elvisem Presleyem to będzie pewność, kto siedzi po drugiej stronie? Oczywiście, że nie. Tak samo Pan nie udowodni, że jest tym, za kogo się podaje. Podobnie na stronach aktorów czy muzyków nie siedzi ta konkretna osoba, tylko manager. Jednakże można po IP namierzyć, z czyjego komputera to było pisane i wówczas ta osoba odpowiada, bo udostępniła go komuś do niecnych celów, albo i sama brała w tym udział. I nawet zmienne IP nic tutaj nie pomoże.

    • Bolesław Marciniszyn

     Zapraszam na ul Saperów 5 , to się osobiście przedstawimy . Co do IP to policja i prokuratura zawsze umarza sprawę z uwagi na brak identyfikacji osoby piszącej z danego IP a właściciel komputera za nic nie odpowiada , bo oświadczy ,że komputer był dostępny dla innych osób !!!!!

     • Swidniczanin

      Twarz znam, nazwisko także, może i nawet gdzieś spotkaliśmy się na żywo?

      Zawsze można pójść na łatwiznę i olać sprawę, jednak w ten sposób namierzano różnych przestępców i nie było to czy tamto. A ot chociażby uprawiających piractwo. Czyli jak się chce, to wszystko się da.

     • Bolesław Marciniszyn

      Więcej odwagi !!!! a reszta to ble, ble, ble!!!!!