Sześć zastępów straży pożarnej interweniowało w sobotnie popołudnie w Jaroszowie. W jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru butli gazowej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych 30 maja 2026 roku o godzinie 16.02. – Jedenaście osób ewakuowało się z budynku przed przybyciem służb ratowniczych. Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru oraz schłodzeniu butli gazowej. Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.
Na miejscu pracowały trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej ze Świebodzic oraz druhowie z OSP Jaroszów, OSP Strzegom i OSP Świdnica. W działaniach uczestniczyli również policjanci i ratownicy medyczni.
/opr. mn/
fot. OSP Jaroszów
![„Spotkali się” na Esperantystów [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/kolizja-Swidnica-5-238x178.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-238x178.jpg)
![„Spotkali się” na Esperantystów [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/kolizja-Swidnica-5-100x75.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-100x75.jpg)



