Strona główna 0_Slider Autokarem do Warszawy od 7 września. Europejski przewoźnik wjeżdża do Świdnicy

Autokarem do Warszawy od 7 września. Europejski przewoźnik wjeżdża do Świdnicy

11

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, największy przewoźnik autokarowy w Europie uruchamia nowe połączenia z kilku dolnośląskich miast do Warszawy. Charakterystyczne, zielone autokary FlixBusa zatrzymają się także w Świdnicy.

Na początku lipca przewoźnik, który w ubiegłym roku przejął popularnego PolskiegoBusa, ogłosił nową siatkę połączeń autokarowych. – Znajdą się w niej nie tylko największe aglomeracje, lecz także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Iłowa, Jastrzębie Zdrój czy Wałbrzych – mówił Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska. Zapowiadano wówczas uruchomienie linii łączących dolnośląskie miasta – w gronie których, oprócz Wałbrzycha, znalazła się także Świdnica, Szczawno Zdrój, Kłodzko, Kudowa Zdrój, Szklarska Poręba oraz Karpacz – ze stolicą województwa oraz Warszawą.

Jeszcze dwa miesiące temu nie było wiadomo, kiedy do Świdnicy przyjadą pierwsze autobusy przewoźnika, jak często będą one kursować, ani jaki będzie koszt podróży. Teraz już wiadomo, że nowa linia rozpoczyna kursowanie 7 września.

Bezpośrednie połączenie do Warszawy realizowane będzie raz dziennie (odjazd o godz. 6.40). Po drodze autobusy FlixBusa zatrzymają się we Wrocławiu i Sieradzu, by po około sześciu godzinach dotrzeć do celu. Cena biletu może się zmieniać w zależności od dnia tygodnia i popytu. Przy podróży bezpośredniej ma się ona zaczynać od 35 złotych, natomiast w przypadku przesiadki we Wrocławiu bilet można nabyć już za 19 złotych.

Dwa razy dziennie autokarami przewoźnika będzie można dotrzeć do stolicy Dolnego Śląska, raz dziennie do Wałbrzycha i także raz dziennie do Szczawna Zdrój. Za przejazd do tych miast trzeba będzie zapłacić od 7 złotych.

Bilety można nabyć na internetowej stronie FlixBusa oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej przewoźnika.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. materiały prasowe FlixBus