Strona główna 112 Polują na kopcące i niesprawne auta. Trwa akcja drogówki

Polują na kopcące i niesprawne auta. Trwa akcja drogówki

1

O godzinie 6.00 w całej Polsce rozpoczęła się policyjna akcja “Smog”. Wzmożonych kontroli należy się także spodziewać na drogach powiatu świdnickiego.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policyjne działania ukierunkowane są na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery – wyjaśnia Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak dodaje, prowadzone działania mają również charakter edukacyjny. – Policjanci przypominać będą kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko “zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin – podkreśla rzecznik policji.

Od początku roku policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 166 tys. pojazdów i zatrzymali prawie 4 tys. dowodów rejestracyjnych w ramach akcji “Smog”. Wzmożonych patroli należy się dzisiaj spodziewać do godziny 22.00.

/KPP Świdnica, opr. mn/