Strona główna 0_Slider Przed podróżą będzie można się posilić. Dworcowa restauracja odżyje

Przed podróżą będzie można się posilić. Dworcowa restauracja odżyje

7

Jest chętny do prowadzenia lokalu gastronomicznego w gmachu świdnickiego dworca kolejowego. Od czasu zakończenia budowy Centrum Przesiadkowego dworcowa restauracja stała pusta. Wkrótce ma się to zmienić.

Poszukiwania najemcy lokalu gastronomicznego rozpoczęto jeszcze w 2012 roku. Wówczas planowano, że zwycięzca przetargu na prowadzenie restauracji o powierzchni ponad 350 m² i letniego ogródka, zacznie użytkować lokal po zakończeniu prac remontowych, prowadzonych w budynku dworca i ukończeniu budowy Centrum Przesiadkowego.

W pierwszym przetargu wygrała firma Cztery Smaki Świata, jednak zrezygnowała, gdy remont dworcowego gmachu zaczął się znacznie wydłużać. Pomimo tego niepowodzenia, miejscy urzędnicy w dalszym ciągu zapewniali o chęci zagospodarowania restauracyjnych pomieszczeń. – Cały czas poszukujemy wiarygodnego partnera, który poprowadzi restaurację w remontowanym budynku dworca. Naszą propozycję kierujemy do sieciowych restauracji działających w Polsce, ale także kontaktujemy się z lokalnymi przedsiębiorcami – mówił ówczesny rzecznik świdnickiego magistratu, Stefan Augustyn.

Po latach poszukiwań udało się znaleźć firmę zainteresowaną uruchomieniem lokalu gastronomicznego na świdnickim dworcu. – Na najem lokalu użytkowego w budynku „Centrum Przesiadkowego” przy ulicy Dworcowej złożona została 1 oferta, która została przyjęta przez Miejski Zarząd Nieruchomości. Umowa najmu na prowadzenie usług gastronomicznych powinna zostać zawarta na początku sierpnia br. – potwierdza Magdalena Dzwonkowska z urzędu miejskiego. Nie zdradza jednak kim jest przedsiębiorca, który przejmie dworcowe pomieszczenia.

Poprzedni najemca dostał 2 miesiące na uruchomienie działalności od dnia przekazania pomieszczeń. Jeżeli podobne warunki będzie musiał spełnić nowy chętny, lokal w dworcowym gmachu może rozpocząć działalność już w październiku 2018 roku.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułŚwidniczanin handlował fałszywymi monetami
Następny artykułKlucz do miasta odebrany! Wystartowało polsko-czeskie Miasto Dzieci [FOTO]