Strona główna 0_Slider Objazdowy piknik z nowymi autobusami dla Świdnicy

Objazdowy piknik z nowymi autobusami dla Świdnicy

0

Z niewielkim poślizgiem, ale już są. Pierwsza partia nowych autobusów, które zasilą tabor świdnickiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego, zostanie zaprezentowana podczas objazdowego pikniku.

Zdjęcie fb

We wrześniu 2017 roku firma Solaris zaoferowała dostawę 7 sztuk Urbino 12 za łączną kwotę 8 milionów 162 tysięcy złotych oraz dwóch sztuk modelu Urbino 10 za kwotę 2 milionów 260 tysięcy złotych. Zakup jest dofinansowany ze środków europejskich. Pierwsze pojazdy miały przyjechać do końca maja tego roku, a ostatnie na początku II dekady czerwca. Plany przesunęły się o około 3 tygodnie.

Jak wyglądają nowe autobusy, wszyscy świdniczanie będą mogli sprawdzić za tydzień, 29 czerwca. – Na letnim pikniku zaprezentują swoje walory, będzie można przekonać się, czy mają klimatyzację, jak wygodnie wsiada się i kupuje bilet w nowym biletomacie. Zaczynamy o godzinie 14 w Rynku a potem odwiedzimy trzy inne części miasta: autobusy i festyn przyjadą nad Zalew, pojawią się na Zawiszowie i Osiedlu Młodych. Na świdniczan czekają mażoretki, kapela podwórkowa i zespół Zumaba Dance. Mamy przygotowane pamiątkowe gadżety i animacje dla dzieci. Następnego dnia darmowe autobusy dowiozą i odwiozą na Dni Otwarte w zajezdni MPK. Początek o godzinie 11.00 – zachęca świdnickie MPK.

opr. asz

 

Poprzedni artykułRękodzielnicy na świdnickim Rynku [FOTO]
Następny artykułW pidżamach po zdrowie Ignasia [FOTO/VIDEO]