Strona główna 0_Slider Rękodzielnicy na świdnickim Rynku

Rękodzielnicy na świdnickim Rynku [FOTO]

0

Haft matematyczny, ozdoby ze sznurka i makulatury, drewniane zabawki, filcowe kwiaty i syrop z lawendy – to tylko część oferty rękodzielników, którzy prezentują swoje wyroby na I Festiwalu Rękodzieła w Świdnicy. Stoiska stanęły w patio restauracji Rynek 43 i będą czekać na zainteresowanych do 18.00.

Na pomysł zorganizowania festiwalu wpadła świdniczanka, Justyna Wojciechowska, która w błyskawicznym tempie dotarła do ciekawych twórców, którzy dzisiaj nie tylko zachęcają do kupowania gotowych już wyrobów, ale także prezentują sam proces twórczy. Na festiwalu można znaleźć  torby i zabawki, artystyczną biżuterię, produkty wykonane na drutach, szydełku, z różnych materiałów, takich jak filc, papier, metal, len, żywica, drewno. Są m.in. sznurkowe przedmioty tworzone przez Annę Blachnik z Shu Shu, lawendowe ozdoby oraz syrop, przygotowany przez Małgorzatę Ćwiertnię z plantacji lawendy Lawendowa Sowa, porcelana z brzeskiej manufaktur.y Podczas festiwalu odbędą się również warsztaty pt. „Cuda z papierowej wikliny” a także pokaz carvingu, czyli rzeźbienie w owocach i warzywach.

Warsztaty z lawendą o godz. 15:00.
Warsztaty z papierową wikliną o godz. 16:00.
Pokaz carvingu o godz. 17:00.
Wstęp na festiwal i towarzyszące mu atrakcje jest bezpłatny.

Justyna wojciechowska ma nadzieję, że dzisiejsze wydarzenie jest tylko przedsmakiem dużego festiwalu. Stara się pozyskanie środków z budżetu obywatelskiego na przygotowanie znacznie szerszej oferty. Projekt festiwalu znajduje się na pozycji nr 5 listy z okręgu Centrum.

asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKto spali najmniej paliwa? Wystartował VIII Rajd o Kropelce [FOTO]
Następny artykułObjazdowy piknik z nowymi autobusami dla Świdnicy