Strona główna 0_Slider Kto spali najmniej paliwa? Wystartował VIII Rajd o Kropelce

Kto spali najmniej paliwa? Wystartował VIII Rajd o Kropelce [FOTO]

2

Od malucha po mercedesa – właściciele pojazdów najróżniejszych marek rozpoczęli zwody, w których nie liczy się prędkość, ale umiejętność oszczędnej jazdy. Wcześnie rano zatankowali do pełna i ruszyli na dolnośląskie trasy. Wygra ten, kto spali najmniej paliwa.

Dolnośląski Rajd o Kropelce rozgrywany jest już po raz VIII z inicjatywy Roberta Jagły, prezesa Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się na wcześniejszy, czerwcowy termin i nowe miejsce startu/mety. Na trasę tuż po 9.00 znad zalewu Witoszówka w Świdnicy wyruszyło 51 samochodów. Zasady są bardzo proste. Jeszcze przed startem każdy samochód został w obecności komisji zatankowany  do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa. Wygrywa ten, kto w spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę. Ubiegłoroczny rekord ustanowił kierowca, którego Audi A2 spaliło zaledwie 3,25 litra na 100 kilometrów. Kto wygra tym razem, będzie wiadomo po południu. Kierowcy wrócą nad zalew miedzy 14.30 a 16.30.

Piknik motoryzacyjny i festyn „Noc Świętojańska”

8. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce – Terwer Logistic będzie towarzyszył Piknik Bezpieczeństwa i 13. edycji akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”. W planie są m.in.: symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy, znakowanie rowerów, pokazy udzielania pierwszej pomocy, smakołyki. Nie zabraknie też pokazów wyjątkowych samochodów i atrakcji dla dzieci. Zaraz po pikniku motoryzacyjnym rozpocznie się festyn, którego finałem będzie pokaz obrzędu świętojańskiego w wykonaniu zespołów Krąg i Mokrzeszów.

Program 8. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce – Terwer Logistic:

Baza rajdu: Zalew Witoszówka, Świdnica. Trasa: Świdnica, Wałbrzych, Boguszów – Gorce, Czarny Bór, Kamienna Góra, Krzeszów, Chełmsko Śląskie, Łączna, Mieroszów, Głuszyca, Jedlina- Zdrój, Zagórze Śląskie, Świdnica.

08:30 – start

ok. 14:30-16:00 – meta

12:00 – 17:00 – Piknik Bezpieczeństwa

15:00 -17:00 – bezpłatne znakowanie rowerów

17:00 – rozdanie nagród oraz finał konkursu Toyota Bezpieczny Kierowca 2018

Program festynu „Noc Świętojańska”:

10:00- 18:00 – Mulitipiknik Rodzinny

19:00 – Boudary Jazz Quintet – koncert

od. ok. 21:30 – obrzęd „Nocy Świętojańskiej”

opr. red.
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNoc świętojańska i Dni Goethego w deszczu. Jakie imprezy na dziś?
Następny artykułRękodzielnicy na świdnickim Rynku [FOTO]