Strona główna 0_Slider Które informacje najbardziej interesowały czytelników Swidnica24.pl w 2017 roku?

Które informacje najbardziej interesowały czytelników Swidnica24.pl w 2017 roku?

3

Rok 2017 był jednym z najtragiczniejszych w ostatniej dekadzie na drogach powiatu świdnickiego. W wypadkach zginęło kilkanaście osób. Całą Polską wstrząsnęła tragedia po wybuchu w świebodzickiej kamienicy, a świdniczanie z żalem patrzyli na pożary dwóch zabytkowych obiektów. Jednak nie tylko tragedie przyciągały uwagę czytelników Swidnica24.pl. Rekordy pobiła informacja o przedsiębiorczym księdzu.

Które wiadomości były najczęściej czytane? Z każdego miesiąca 2017 roku wybraliśmy trzy najpopularniejsze.

STYCZEŃ

Wnuczek zginął w wypadku, policjanci znaleźli spalone zwłoki babci

Opinią publiczną wstrząsnęła informacja o tragedii w Grodziszczu. W jednym z mieszkań w Grodziszczu policjanci znaleźli dzisiaj spalone zwłoki kobiety. Najprawdopodobniej to babcia młodego mężczyzny, który nad ranem zginął w wypadku drogowym – informował 20 stycznia prokurator rejonowy Marek Rusin. Informacja została wyświetlona blisko 16 tysięcy razy.

Zginął kierowca Mazdy

Na wysokości zjazdu do miejscowości Gola kierujący Mazdą z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i uderzył w samochód ciężarowy marki Volvo. Rykoszetem został uderzony trzeci pojazd, Ford Transit. Kierowca Mazdy, 51-letni mieszkaniec Świdnicy, zginął na miejscu. Informacja z 23 stycznia została wyświetlona ponad 19 tysięcy razy.

Ksiądz po kolędzie wysłał kościelną i kucharkę?

Od publikacji na Swidnica24.pl rozpoczęła się ogólnopolska kariera historii z Tomkowej. Jedna kobieta miała święcić dom, druga przeliczać pieniądze z koperty. – Proboszcz do Tomkowej na kolędę wysłał kościelną Marysię i kucharkę Dorotę – alarmują mieszkańcy wsi – pisaliśmy 18 stycznia. Informacja została wyświetlona blisko 46 tysięcy razy.

LUTY

 CBŚP w Świdnicy zatrzymała część podejrzanych w głośnej sprawie gangu pruszkowskiego

Jak podaje Centralne Biuro Śledcze Policji, część osób tymczasowo aresztowanych w głośnej sprawie wyłudzenia 36 milionów złotych podatku VAT zostało zatrzymanych w Świdnicy. W przestępczej działalności uczestniczyli dawni członkowie gangu pruszkowskiego. Prawdopodobnie jednym z przywódców współpracujących ze sobą gangów był mieszkaniec okolic Świdnicy. Informacja 8 lutego została wyświetlona ponad 15 tysięcy razy.

Katolicki ksiądz twierdzi, że biskup Waldemar Pytel nie jest biskupem

Wykładowca Seminarium Duchownego w Świdnicy ks. Zbigniew Chromy stwierdził, że ks. Waldemar Pytel nie jest biskupem „we właściwym tego słowa rozumieniu”. Takie stanowisko potwierdził w krótkiej rozmowie ze Swidnica24.pl biskup katolicki Ignacy Dec, który wraz z kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem i biskupem pomocniczym Adamem Bałabuchem w marcu 2015 roku reprezentował Kościół Rzymskokatolicki podczas konsekracji ks. Waldemara Pytla na biskupa diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Informacja z 12 lutego została wyświetlona blisko 11 tysięcy razy.

Spalone zwłoki w altance

Makabrycznego odkrycia dokonali strażacy po ugaszeniu pożaru altanki w Świdnicy. W środku leżały spalone zwłoki. Nie wiadomo, czy zmarły to mężczyzna czy kobieta. Informacja  z 10 lutego została wyświetlona 11 tysięcy razy.

MARZEC

Świdnicki przedsiębiorca, mąż prezydent Świdnicy, przez lata był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa

Został zarejestrowany jako tajny współpracownik 10 października 1982 i do września 1989 roku złożył oficerom Służby Bezpieczeństwa 53 pisemne informacje. Donosił na rolników, lekarzy weterynarii, działaczy Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, klientów świdnickiej kawiarni, przedsiębiorców, rosyjskich żołnierzy, znajomych i rodzinę pierwszej żony. Brał za to pieniądze. Informacja z 27 marca została wyświetlona blisko 27 tysięcy razy.

Samochód wpadł do Bystrzycy

Straty to zniszczony pojazd i przemoczone buty strażnika miejskiego. Dzisiaj po 15.00 Volkswagen Polo wpadł do rzeki Bystrzycy na wysokości ulicy Wodnej w Świdnicy. Informacja z 24 marca została wyświetlona prawie 13 tysięcy razy.

Pali się hala w Świebodzicach

Trzynaście zastępów Straży Pożarnej gasi pożar w hali produkcyjnej przy ulicy Wałbrzyskiej. Płomienie pojawiły się około 15.20 po zapaleniu się sprężarki. Informacja z 16 marca została wyświetlona 18 tysięcy razy.

KWIECIEŃ

W katastrofie zginęło sześć osób, w tym dwoje dzieci [FOTO/VIDEO/AKTUALIZACJA]

W sobotę 8 kwietnia około 9.00 runął budynek przy ulicy Krasickiego w Świebodzicach. Z gruzów ratownicy w ciągu 13 godzin wyciągnęli 10 osób. Sześć nie żyje, w tym dwoje dzieci. Cztery osoby zostały ranne, kolejne cztery były poza budynkiem. Podczas nocnych poszukiwań nikogo więcej w gruzowisku nie znaleziono. Informacja została wyświetlona ponad 35 tysięcy razy.

Pożar zakładu w żarowskiej podstrefie przemysłowej [FOTO/VIDEO]

Pali się hala firmy Thermaflex przy ul. Przemysłowej w Żarowie. Pożar wybuchł około 6.20. Na miejscu pracuje 15 zastępów Straży Pożarnej. Nie ma na razie informacji o osobach poszkodowanych. Informacja z 21 kwietnia została wyświetlona ponad 19 tysięcy razy.

Kobieta targnęła się na życie. Komornicy nie udzielili pomocy?

Komornik i jego pracownik nie weszli do środka, bo się bali – taką informację mieli podać dyspozytorowi pogotowia. Kobietę, która w dniu egzekucji komorniczej próbowała popełnić samobójstwo, ze sznura odcięli dopiero pracownicy firmy transportowej. 48-latka przeżyła. Dyrektor świdnickiego Pogotowia Ratunkowego zawiadamia prokuraturę. Informacja z 5 kwietnia została wyświetlona ponad 14 tysięcy razy.

MAJ

Tragiczny finał nocnej przejażdżki. Nie żyje 18-latek

Nie żyje 18-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Młody mężczyzna był pasażerem BMW, które zderzyło się dzisiaj w nocy z ciężarowym IVECO. Drugi z pasażerów jest ciężko ranny, kierowcy nic się nie stało. Informację z 19 maja wyświetlono ponad 22 tysiące razy.

Znaleziono zwłoki kajakarza

Po 15 dniach poszukiwań znaleziono zwłoki kajakarza, zaginionego podczas spływu rzeką Bystrzycą. Na ciało natrafili wędkarze na Zalewie Mietkowskim. Informacja z 15 maja została wyświetlona ponad 12 tysięcy razy.

W Żarowie pracownicy masowo składają wypowiedzenia [FOTO]

W firmie Steel.s Poland Sp. z o. o. w Żarowie aż 26 pracowników złożyło dziś wypowiedzenie z pracy. Kolejne chcą rozwiązać umowy. Jak tłumaczy czytelnik Swidnica24, powodem są niskie zarobki. Zarzuca również dyrektorowi zakładu zachowania o charakterze mobbingu. Informacja z 30 maja została wyświetlona blisko 11 tysięcy razy.

CZERWIEC

Nie żyje ofiara potrącenia

W nocy w szpitalu zmarła piesza, potrącona na ul. Zamenhofa w Świdnicy. Jak już informowaliśmy, do wypadku doszło na oznakowanym przejściu. Informacja z 29 czerwca została wyświetlona ponad 25 tysięcy razy.

Samochodem pełnym narkotyków uciekał przed policją [FOTO]

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali dwóch podejrzanych oraz zabezpieczyli prawie 3 kilogramy amfetaminy, a także marihuanę, tabletki ekstazy i mefedron, o łącznej wartości ponad 120 tys. złotych. Jeden z mężczyzn bezpośrednio przed zatrzymaniem uciekał policjantom, w efekcie uderzając swoim autem w ścianę budynku i zaparkowany obok pojazd. Informacja z 1 czerwca została wyświetlona ponad 12 tysięcy razy.

Dwoje dzieci zniszczyło ekran w kinie

Świdniccy policjanci ustalili dwoje małoletnich, którzy dokonali uszkodzenia ekranu kinowego w Świdnicy, powodując łączne straty na kwotę ponad 67 tys. złotych – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy. Informacja  z 7 czerwca została wyświetlona blisko 10 tysięcy razy.

LIPIEC

19-latek spadł z materaca i nie wypłynął [AKTUALIZACJA]

Najpierw na pomoc ruszyli plażowicze, później działania podjęli strażacy i nurkowie. Od około 20.00 trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Mietkowskim przy plaży w Borzygniewie. 19-letni mężczyzna spadł z materaca do wody i nie wypłynął na powierzchnię. Informacja z 30 lipca została wyświetlona ponad 33 tysiące razy.

Tragiczny wypadek na 35-tce [FOTO]

Na drodze krajowej nr 35 ok. 19.15 nieopodal miejscowości Strzelce doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i osobowego. Kabina samochodu ciężarowego spłonęła. Zginął kierowca osobówki – podaje policja. Informacja z 12 lipca została wyświetlona ponad 20 tysięcy razy.

16-letni motocyklista śmiertelnie potrącił pieszego

Nie żyje pieszy, a 16-letni motocyklista walczy w szpitalu o życie. Do wypadku doszło dzisiejszej nocy w Witoszowie Dolnym. Informacja z 2 lipca została przeczytana 21 tysięcy razy.

SIERPIEŃ

Absurd w Świdnicy? Rowerzyści zdumieni nową ścieżką rowerową [FOTO]

– Może to zapora przed samochodami? A może zwalniacz? – debatują rowerzyści nad fragmentem nowej ścieżki nad rzeką Bystrzycą w Świdnicy. To kolejna dyskusja nad tworzoną przy wsparciu unijnym siecią tras pieszo-rowerowych. Informacja z 16 sierpnia została wyświetlona blisko 13 tysięcy razy.

Zderzenie osobówki z TIR-em. Są ofiary śmiertelne [FOTO]

Prawdopodobnie dwie osoby straciły życie w wypadku, do którego doszło przy wyjeździe z łącznika autostradowego na drogę krajową nr 5 – podaje Robert Topolski z KPP w Świdnicy. Jak informuje Jacek Kurczyński z PSP w Świdnicy, zgon dwóch osób jest potwierdzony. Informacja z 25 sierpnia została wyświetlona ponad 20 tysięcy razy.

Koniec historii świdnickiego Alexa

Za kilka dni po 29 latach zakończy działalność kawiarnia, restauracja i pensjonat Alex nad świdnickim zalewem Witoszówka. Po Tawernie i kawiarni Casanova to kolejny kultowy lokal, który przechodzi do historii. Informacja z 25 sierpnia została wyświetlona ponad 12 tysięcy razy.

WRZESIEŃ

Zaj**ię was! K***wy je***e! Gehenna lokatorów trwa ponad dwa lata

Mieszkanie tu stało się dla nas udręką. Nie możemy spać, nie możemy bezpiecznie przejść klatką schodową, nie wiemy, czy budynek nie wyleci w powietrze. I znikąd pomocy – mówią zrezygnowani lokatorzy budynku przy ulicy Saperów 15 w Świdnicy. Gehennę zgotował im chory na schizofrenię paranoidalną sąsiad, który nie chce się leczyć, a wszystkie instytucje – od policji po sąd – głęboko lekceważy. Informacja  z 21 września została wyświetlona blisko 15 tysięcy razy.

Przyłożył nóż do szyi klientce hipermarketu

Gdyby nie pomoc innych klientów, mogło dojść do tragedii. Około godziny 19.00 w świdnickim hipermarkecie Tesco mężczyzna przyłożył kobiecie nóż do szyi. Prawdopodobnie wziął go ze sklepowej półki. Informacja z 14 września została wyświetlona prawie 14 tysięcy razy.

Zderzenie z radiowozem na skrzyżowaniu [FOTO]

Cztery samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Esperantystów, Stęczyńskiego i Łącznej w Świdnicy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w centrum zdarzenia był jadący na interwencję radiowóz. Skrzyżowanie jest zablokowane. Informacja z 17 września została wyświetlona 13 tysięcy razy.

PAŹDZIERNIK

Śmiertelny wypadek w Świebodzicach [FOTO]

Do zderzenia trzech samochodów doszło na drodze krajowej nr 35 w Świebodzicach. Nie żyje mężczyzna, kierujący Fiatem Doblo. Informacja z 27 października została wyświetlona ponad 30 tysięcy razy.

Pali się nieczynny szpital w Świdnicy [FOTO/VIDEO]

Około 12.30 straż pożarna została zaalarmowana o dymie wydobywającym się z poddasza dawnego szpitala powiatowego przy ul. Westerplatte. W tej chwili widać już płomienie wydobywające się na zewnątrz. Na miejsce dojeżdżają kolejne zastępy strażackie. Informacja z 6 października została wyświetlona  blisko 28 tysięcy razy.

Stuletnia parowozownia spłonęła doszczętnie [ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA]

Po liczącej blisko sto lat parowozowni między ulicami Okrężną a Towarową w Świdnicy niewiele zostało. Całkowicie spłonął dach i drewniane wnętrze wachlarzowego budynku. W akcji gaśniczej brało udział 10 jednostek straży pożarnej z powiatu świdnickiego. Informację z 26 października wyświetlono blisko 20 tysięcy razy.

LISTOPAD

Tragiczny wypadek na 35-tce

Na drodze krajowej nr 35 między Świebodzicami a Mokrzeszowem doszło do wypadku, w którym brały udział trzy samochody ciężarowe. W wyniku zderzenia zginął jeden z kierowców, 27-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Informacja z 13 listopada została wyświetlona ponad 28 tysięcy razy.

Bus wpadł na dom. Kierowca nie żyje [FOTO]

Staranował dwa samochody, ogrodzenie i wpadł na dom. Najprawdopodobniej zasłabnięcie kierowcy było przyczyną wypadku, do którego doszło w Słotwinie. Informacja z 9 listopada została wyświetlona ponad 17 tysięcy razy.

Ukraińscy „fachowcy” na Osiedlu Młodych [INTERWENCJA]

W niedawno wyremontowanej łazience w jednym z mieszkań na Osiedlu Młodych mieli jedynie zlikwidować junkers i zrobić podłączenie do miejskiej ciepłowni. Mimo prawie całodziennej pracy robotnicy nie wykazali się fachowością, a to, co po sobie zostawili pozostawia wiele do życzenia. Informacja z 14 listopada została wyświetlona 14,5 tysiąca razy.

GRUDZIEŃ

Akcja antyterrorystów w centrum Świdnicy [FOTO]

Granat hukowy, uzbrojeni antyterroryści i policjanci z psem. Takie środki towarzyszyły zatrzymaniu mężczyzny w centrum Świdnicy. Informację z 5 grudnia wyświetlono ponad 14 tysięcy razy.

Była świdnicka posłanka z prokuratorskimi zarzutami

Zarzuty przechowywania i wprowadzania do obrotu fałszywych euro usłyszała była poseł ze Świdnicy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia – Krzyki Zachód. Informacja z 11 grudnia została wyświetlona blisko 11 tysięcy razy.

Samochód spłonął na środku drogi [FOTO/VIDEO]

Jak pochodnia palił się samochód dostawczy na środku ul. Westerplatte w Świdnicy. Do pożaru doszło około godziny 16.00. Informację z 19 grudnia wyświetlono ponad 12 tysięcy razy.

/zebrała Agnieszka Szymkiewicz/

Poprzedni artykułSportowe wydarzenia 2017 roku. Przedstawiamy listę TOP 10!
Następny artykułDachował, dostał mandat