Strona główna 0_Slider Sportowe wydarzenia 2017 roku. Przedstawiamy listę TOP 10!

Sportowe wydarzenia 2017 roku. Przedstawiamy listę TOP 10!

0

Mijający 2017 rok obfitował w wiele znakomitych i prestiżowych wydarzeń sportowych rozgrywanych na terenie całego powiatu świdnickiego. Przedstawiamy listę dziesięciu najistotniejszych imprez, w poniedziałek, 1 stycznia pod lupę weźmiemy największe sukcesy sportowe 2017 roku!

Lista TOP 10

1. X Światowe Igrzyska Sportowe The World Games

Nie może być inaczej. Po raz pierwszy w naszym kraju rozegrane zostały zawody The World Games – zwane również igrzyskami sportów nieolimpijskich. Na starcie stanęło około 3500 sportowców ze 112 krajów! Gospodarzem imprezy był Wrocław, ale na świdnickim lodowisku rozegrane zostały dwie konkurencje – łyżwiarstwo figurowe na wrotkach i hokej na rolkach. Wydarzenia w łyżwiarstwie całkowicie zdominowali Włosi (cztery złote medale), zmagania hokeistów wygrali Czesi.

2. Mistrzostwa Europy w WKKW

Mimo iż jeździectwo nie należy do najpopularniejszych sportów w naszym kraju, to ta impreza była na ustach wielu kibiców. Hipodrom w Morawie koło Strzegomia gościł w sierpniu najlepszych jeźdźców i amazonki Starego Kontynentu walczących o medale Mistrzostw Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Na starcie zameldowało się 77 uczestników z 19 krajów, złotymi medalistami zostali Brytyjczycy.

3. 45. Rajd Świdnicki Krause

Od lat impreza jest prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji z całej Polski. Ostatni Rajd Świdnicki Krause odbył się już po raz 45. Tysiące kibiców obserwowało zmagania rajdowców ścigających się ulicami Świdnicy, a następnie na trasach Przedgórza Sudeckiego. Pierwszą eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wygrała załoga Filip Nivette i Kamil Heller, którzy następnie sięgnęli po zwycięstwo w całym cyklu krajowego czempionatu.

4. III RST Półmaraton Świdnicki

Na liście startowej tegorocznej imprezy biegowej widniało 1741 nazwisk. Półmaraton Świdnicki cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników i zawodniczek z całej Polski, ale także innych krajów. W 2017 roku, podobnie zresztą jak w poprzednich latach większych szans swoim rywalom nie dali reprezentanci Kenii.

5. Imprezy charytatywne – Łączy nas sport i siatkówka, a także Charytatywny Halowy Turniej Piłkarski

W zmaganiach piłkarskich wzięło udział sześć zespołów: Polonia-Stal Świdnica, Górnik Wałbrzych, Zagłębie Lubin, Lech Poznań (oldboje), JAKO Fighter Team i reprezentacja Fundacji „Łączy nas Football”, która była organizatorem całego wydarzenia. Ze sprzedanych cegiełek, a także licytacji atrakcyjnych fantów udało się zebrać na leczenie i rehabilitację Gracjana ze Świdnicy, Antosi ze Szczawna-Zdroju oraz Gai z Lubina blisko 45 tysięcy złotych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się także siatkarska impreza organizowana przez MKS Polonia Świdnica i portal Swidnica24.pl. Świdniczanie nie po raz pierwszy pokazali, że mają serce i uwielbiają uczestniczyć w akcjach charytatywnych, pomagając Małgorzacie Lizak-Podleśnej, byłej siatkarce Polonii Świdnica. Zebrano ponad 15 tysięcy złotych.

6. XII Turniej Piłkarski Silesian Cup

49 zespołów z Polski, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Łotwy oraz Czech i walka tocząca się w pięciu kategoriach wiekowych. W tym roku odbyła się już dwunasta edycja Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. Na najwyższych stopniach podium stanęli piłkarze Czernomorca Odessa, Piotrcovii Piotrków Trybunalski, Widoku Skierniewice, TJ Sokol Olsany i GKS-u Bełchatów.

7. Bicie rekordu i Puchar Świdnickiego Dzika

Na siódmej pozycji umieściliśmy dwie ciekawe imprezy. W maju w Galerii Świdnickiej już po raz drugi w Świdnicy byliśmy świadkami bicia rekordu w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24-godzinnym na bieżni mechanicznej. Inicjatywie oprócz ustanawiania rekordu przyświecał szczytny cel. Każdy pokonany przez uczestników km był przemnożony przez 1 zł. Rekord pobito, uzyskano następujące wyniki: 277,8 km na bieżni i 1381,5 km na rowerku stacjonarnym. 47 osób pomagało w biciu rekordu na bieżni, na rowerku oglądaliśmy 48 śmiałków. Pod koniec października również w Galerii Świdnickiej w górę powędrowały naprawdę spore ciężary. Wszystko za sprawą Pucharu Świdnickiego Dzika – zawodów w wyciskaniu sztangi leżąc, w których na starcie zobaczyliśmy około 50 zawodniczek i zawodników. Największy ciężar – liczący bagatela 270 kilogramów wycisnął rekordzista świata służb mundurowych Andrzej Kocyła ze Złotoryi!

8. VI Festiwal Piłki Ręcznej Świdnica Cup

Wydarzenie na stałe zagościło już w kalendarzu świdnickich imprez sportowych. W tegorocznej – szóstej już edycji turnieju wzięło udział 41 zespołów z Polski, Czech i Niemiec. To jeden z większych młodzieżowych turniejów piłki ręcznej w Polsce. Rywalizacja toczyła się w dwóch miejscowościach, czterech halach i po raz pierwszy w aż czterech kategoriach wiekowych. Po zwycięskie puchary sięgnęli: Olimp Grodków (chłopcy), Siódemka Miedź Legnica (młodzicy), Dziewiątka Legnica (juniorzy młodsi) i ŚKPR Świdnica (juniorzy).

9. Cykl turniejów piłkarskich JAKO Polonia-Stal Świdnica CUP

Pod koniec listopada ruszyła kolejna – trzecia już edycja turniejów dla młodych adeptów piłki nożnej JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2017/2018. W tym sezonie zimowym w halach na Zawiszowie w Świdnicy i w Witoszowie Dolnym oglądamy w akcji blisko 2000 uzdolnionych piłkarzy i piłkarek z polskich i zagranicznych klubów. W sumie jesteśmy świadkami 14 turniejów w rocznikach 2005-2013.

10. II Neptun International Swimming Meeting

W naszym zestawieniu znalazło się też miejsce dla fanów pływania. Bardzo ciekawa impreza organizowana przez Neptuna Świdnica przyciągnęła w grudniu do Świdnicy sporą grupę kibiców. Na pływalni przy ulicy Równej obserwowaliśmy blisko 350 zawodników i zawodniczek z 24 klubów – m.in. Korala Wrocław, Delfinka Legnica, Śląska Wrocław, Just Swim Jelenia Góra, Płetvala Polkowice, czy też Atolu Oleśnica. Nie brakło też licznych delegacji z Opola i Łasku, a także dwójki pływaków z Japonii.

Już jutro zapraszamy na listę największych sukcesów sportowych mijającego roku!

Poprzedni artykułWychowanek ŚKPR-u rzucał dla Polski!
Następny artykułKtóre informacje najbardziej interesowały czytelników Swidnica24.pl w 2017 roku?