Strona główna 0_Slider Sprawa faktur lidera KOD-u w świdnickiej prokuraturze

Sprawa faktur lidera KOD-u w świdnickiej prokuraturze

0

Prokuratura Krajowa przekazała świdnickiej Prokuraturze Okręgowej postępowanie ws. tzw. faktur KOD-u. Postępowanie na razie prowadzone jest w sprawie i nikomu nie postawiono zarzutów.

Jak informuje Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, Prokuratura Okręgowa w Świdnicy nadzoruje przekazane przez Prokuraturę Krajową śledztwo dotyczące doprowadzenia stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji oraz Komitetu Społecznego ,,Komitet Obrony Demokracji” do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, poprzez wprowadzenie w błąd członków Zarządu stowarzyszenia oraz komitetu społecznego, co do wykonywanych usług informatycznych na ich rzecz oraz poświadczania nieprawdy co do okoliczności mających znaczenie prawne w dokumentach stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji. Do  czynów miało dojść w Warszawie w okresie od 1 grudnia 2015 roku do 12 stycznia 2017 roku. Śledztwo w przedmiotowej sprawie zostało wszczęte przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w wyniku zawiadomienia złożonego między innymi przez członka zarządu stowarzyszenia Komitetu Obrony Demokracji.

 Jak informował Onet.pl, 4 stycznia „Rzeczpospolita” i Onet ujawniły, że firma MKM Studio należąca do Mateusza i Magdaleny Kijowskiej wystawiała faktury Komitetowi Społecznemu KOD. Co miesiąc – od marca do sierpnia – Komitet płacił za usługi informatyczne po 15 190 zł 50 gr.Po tych doniesieniach prokuratura w Pruszkowie wszczęła postępowanie. W połowie stycznia pojawiły się informacje o tym, że faktury wystawiane były także samemu Stowarzyszeniu KOD.

/opr. red./

Poprzedni artykułKradzionym autem ugrzęźli w polu
Następny artykułIV liga: Piknik zakończony meczem z Oleśnicą