Strona główna Sport Piłka nożna IV liga: Piknik zakończony meczem z Oleśnicą

IV liga: Piknik zakończony meczem z Oleśnicą

0

Niezwykle interesująco zapowiada się pierwszy mecz piłkarzy Polonii-Stali Świdnica rozgrywany na własnym boisku w 2017 roku. Wiceliderzy tabeli podejmą na własnym terenie o godz. 16.00 czwartą Pogoń Oleśnica. To nie wszystko… Na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od 14.00 rozgrywany będzie mini turniej piłkarski, do tego rozstrzygnięcie klubowego plebiscytu na najlepszych zawodników, trenerów i drużynę roku, a także pożegnanie najbardziej doświadczonego zawodnika biało-zielonych w ostatnich latach.

Sam mecz zapowiada się niezwykle interesująco. Oba zespoły zupełnie inaczej weszły w rundę rewanżową IV ligi grupy wschodniej. Świdniczanie rozpoczęli od dwóch porażek natomiast Pogoń od dwóch wygranych – 2:1 z Sokołem Wielka Lipa i 1:0 z Sokołem Marcinkowice. W sobotę, 1 kwietnia będziemy starali się wejść z powrotem na zwycięską ścieżkę. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie pokonaliśmy na wyjeździe rywali 2:0. Miejmy nadzieję, że i tym razem uda się sięgnąć po pełną pulę – pierwszy gwizdek arbitra o 16.00!

Zanim jednak dojdzie do rozpoczęcia czwartoligowego pojedynku, swoje zmagania rozpoczną najmłodsi piłkarze Polonii-Stali Świdnica z Akademii Młodego Polonisty. Zapraszamy zawodników wszystkich grup (trenerzy Szymon Majcherczyk, Ryszard Tyndel, Dawid Lehner i Andrii Kozachenko) razem z rodzicami, dziadkami i całymi rodzinami. Do tego turniej rocznika 2009. Zapraszamy też wszystkich starszych piłkarzy, począwszy od żaka aż po juniora. Miłą częścią pikniku będzie też pożegnanie Dariusza Filipczaka – najbardziej doświadczonego piłkarza biało-zielonych w ostatnich latach, który jeszcze jesienią walczył z powodzeniem o czwartoligowe punkty. W przerwie meczu nastąpi także rozstrzygnięcie plebiscytu na najlepszych zawodników, trenera, drużynę i wydarzenie roku. Nie zabraknie pucharów i słodkości ufundowanych przez wiernego przyjaciela świdnickiego sportu Eugeniusza Kępę z Cukierni Kasia.

Wstęp na sobotni mecz jest wolny. Zapraszamy wszystkich klubowych zawodników, rodziców i fanów piłki nożnej do wspólnego kibicowania w pierwszym oficjalnym meczu w roku 2017.